עולם

מחיר השקר

השחיין האולימפי האמריקאי ראיין לוכטה איבד את נותני החסות שלו, לאחר שהסתבך בדיווח שקרי על שוד באולימפיאדת ריו

רויטרס 12:1824.08.16

הספונסרים נוטשים את רייאן לוכטה. השחיין האמריקאי שזכה ב- 12 מדליות אולימפיות איבד את כל ארבעת הספונסרים שלו לאחר שבדה דיווח על כך שהוא ועוד חברים בנבחרת השחייה האמריקאית נשדדו בתחנת דלק בריו באיומי אקדח, מעשה שהכעיס את הרשויות בריו. 

יום אחד בלבד לאחר סיום האולימפיאדה בריו, הודיעו הספונסרים אחד אחרי השני כי הם מתכוונים לסיים את הקשר העסקי עם לוכטה. ביום שני בערב הצטרפה יצרנית המזרנים היפנית איירוויב למותג בגדי הים ספידו, לבית האופנה ראלף לורן, וליצרנית מכשירי הסרת השיער הקנדית סינרון קנדלה, וביטלה את החוזה עם לוכטה. בראלף לורן החלו להתרחק מלוכטה כבר בשבוע שעבר, והפסיקו להעלות תמונות של השחיין האולימפי לאתר שלהם.

בוב וויליאמס, מנכ"ל חברת שיווק הבידור והספורט ברנס אמר: "המפרסמים נוקטים בפעולות מניעה באסטרטגיות השיווק שלהם, ולא מסתפקים בתגובות סבילות. השאלה היא מי יהיה שיווקי גם בעוד שלוש שנים מעכשיו, ורייאן יצא מהרשימה הזו".

 


החברות נקטו בצעדים על אף שלוכטה התנצל בשבת על הסיפור, והודה כי "הגזים" בתיאור השוד באיומי אקדח בתחנת דלק בריו ביחד עם שלושה שחיינים נוספים במשלחת האמריקאית. אולם, הוא לא הודה במפורש ששיקר. הטענה שלו על השוד לכאורה, שהרשויות בברזיל קבעו כי הוא מפוברק, הביכה את ריו והכעיסה את הרשויות המקומיות.

 

 

ראיין לוכטה, חבר נבחרת השחיה האולימפית של ארה"ב ראיין לוכטה, חבר נבחרת השחיה האולימפית של ארה"ב צילום: גטי אימג'ס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x