שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

הופקדה תוכנית חדשה של מגדל לתעסוקה ומסחר בצומת עלית

מדובר במגדל בן 45 קומות לצד מגדל מגורים שיתנשא לגובה של כ-60 קומות. בין שני המגדלים יחבר מעבר להולכי רגל ברחוב ארלוזורוב ברמת גן

אביב גוטר 11:5731.07.16

תוכנית חדשה של מגדל לתעסוקה ומסחר בצומת עלית ברמת גן אושרה להפקדה על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב. יוזמי התוכנית הם חברות גן עלית וחברת עלית טופ.

 

התוכנית, שתוכננה על ידי האדריכל יואב אומן ממשרד טיטו אדריכלים, כוללית הקמת מגדל תעסוקה ומסחר בן 45 קומות שיתפרס על שטח של 33 אלף מ"ר לתעסוקה ו-3 אלף מ"ר למסחר. לצידו יוקם מגדל מגורים שיתנשא לגובה של כ-60 קומות ושטחי ציבור בשטח של אלף מ"ר. התוכנית תתפרס על שטח כולל של 14 דונם, בין הרחובות ז'בוטינסקי וארלוזורוב.

 

עוד כוללת התוכנית מעבר להולכי הרגל שיחבר בין מגדל התעסוקה למגדל המגורים ברחוב ארלוזורוב. 

 

מימין: מגדל המגורים ואחריו המגדל לתעסוקה ומסחר מימין: מגדל המגורים ואחריו המגדל לתעסוקה ומסחר הדמיה: טיטו אדריכלים

 

במסגרת התוכנית בוטלה מנהרה תת קרקעית לנסיעת כלי רכב אשר הייתה אמורה לעבור תחת המבנה ההיסטורי של בית החרושת עלית המיועד לשימור וזאת מתוך הכוונה שלא לפגוע במבנה שיש לו ערך היסטורי ואדריכלי בהתפתחות העיר. במקום המנהרה, התוכנית מציעה כניסה חלופית מרחוב ז'בוטינסקי דרך רחוב הגלעד.

 

התוכנית מצטרפת לשורת תוכניות הגובלות בדרך ז'בוטיסקי והיא בהתאם למדיניות התכנונית הבאה לידי ביטוי בתוכנית המתאר המחוזית המעודדת ריכוז שטחי תעסוקה ומסחר בהיקף נרחב לאורך ציר התנועה הראשי בעיר בו עתיד לעבור הקו האדום של הרכבת הקלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x