$
נדל"ן עולמי

"הברקזיט הוא הזדמנות פז לנדל"ן יוקרה"

אדאר פונאוואלה, בנו של טייקון התרופות ההודי סיירוס פונאוואלה, מאמין שבתקופה הקרובה יהיו "הזדמנויות טובות לבית נוסף בלונדון"

בלומברג 21:0015.07.16

לפני כשנתיים, אדאר פונאוואלה נכשל בניסיונו להפוך את מלון "גרובסנר האוס" לבית שני עבור משפחתו. כעת הוא מנהל מצוד אחד פרס ניחומים, בחסות הפרישה של בריטניה מהאיחוד האירופי.

 

פונאוואלה, שאביו סיירוס ייסד את יצרנית החיסונים השנייה בגודלה באסיה והאיש ה-17 העשיר בהודו, מבקש לנצל שני מוצרי לוואי של הברקזיט: קפיצת הראש של הפאונד לשפל של כמעט 30 שנה והחששות ששוק נדל"ן היוקרה של בריטניה יתרסק.

 

"זה אמור ליצור כמה הזדמנויות. אני תמיד מחפש עסקה טובה משום שלפעמים אתה יכול למצוא מכירת לחץ, שבה המוכר זקוק לעסקה קלה ומהירה, ויש לנו את הנזילות הדרושה לשם כך. לונדון היא בהחלט מקום שבו הייתי רוצה בית נוסף", אמר פונאוואלה הבן בראיון טלפוני לבלומברג, מביתו שבפונה, שם הוא מנהל את העסק של אביו "סרום אינסטטיוט אוף אינידה" ( Serum Institute of India).

 

בית לינקולן במומבאיי בית לינקולן במומבאיי צילום: רויטרס

 

ב-2014 קיווה פונאוואלה לרכוש את מלון "גרובסנר האוס" ולהפוך כמה מאות מטרים ממנו למעונו הפרטי, עם כל הפינוקים של המלון המעוטר ב-5 כוכבים הצמוד אליו, שאמור היה להיות בהנהלת משפחתו. אולם העסקה בת ה-744 מיליון דולר נדחתה. עם זאת, תאבונו לנכסים אייקוניים לא התמעטה.

 

בשנה שעברה הסכים פונאוואלה לשלם 120 מיליון דולר עבור ארמון מהראג'ה לשעבר במומבאיי, שבו השתכנה עד לאחרונה קונסוליית ארה"ב. המשפחה אמרה בזמנו כי התכוונה להשתמש במבנה, שכונה "לינקולן האוס", כבית לסופי שבוע.

 

"הברקזיט היה הבחירה הטובה ביותר למדינה. ייתכן שיהיו עסקים שייפגעו בשנתיים הראשונות, אולם לאחר שלוש שנים אני סבור שבריטניה תהיה חזקה יותר מאירופה", אומר פונאוולה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x