שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

הממשלה תבחן סבסוד ביטוח למשכירי דירות לטווח ארוך שלא יעלו שכ"ד

משרד האוצר מגבש מכרז לבחירת גוף זה, שמטרתו למנוע חיכוכים בין השוכרים לבעלי הדירות במקרה של תקלות וליקויים בדירה

אביב גוטר 07:1202.06.16

בנוסף להצעת החוק הממשלתית לשכירות הוגנת של שרת המשפטים איילת שקד, בשבוע הבא יעלו בפני הממשלה 3 הצעות מחליטים הקשורות גם הן לשוק הדיור והשכירות.

 

הצעתו של ח"כ רועי פולקמן מבקשת לבחון מתן הטבות למשכירים ושוכרים שיבחרו במסלול של שכירות הוגנת בדמות סבסוד ממשלתי של גוף שיספק שירותי ניהול חוזה מול דיירים. בימים אלו משרד האוצר מגבש מכרז לבחירת גוף זה, שמטרתו למנוע חיכוכים בין השוכרים לבעלי הדירות במקרה של תקלות וליקויים בדירה.

 

חברת הניהול תדאג לטפל בליקויים שנוצרים בדירה ותפקח על כך שהדברים נעשים לפי החוזה שנחתם בין הצדדים. כדי שפועלו של הגוף הזה לא יביא לעלייה במחירי השכירות, האוצר יממן את פעילותו. לפי ההערכות, העלות תסתכם בכ־800 שקל בשנה לדירה. כלומר, התקציב הדרוש לשם כך גבוה מ־500 מיליון שקל.

 צילום: שאול גולן

 

הצעה נוספת של פולקמן, אותה גיבש יחד עם האוצר, מבקשת לספק תמריץ ביטוחי לצורך עידוד שכירויות ארוכות טווח. לשם כך יוקם צוות הכולל את נציגי אגף התקציבים באוצר, אגף שוק ההון באוצר ואגף החשב הכללי באוצר שיגבשו מכרז לבחירת חברת ביטוח שתציע פוליסה מסובסדת לבעלי דירה שיציעו חוזי שכירות של לפחות 5 שנים שבמהלכן לא יעלו דמי השכירות מעבר לעלייה במדד המחירים לצרכן. הצוות יציג את המכרז בתוך 90 יום.

 

לפי ההצעה השלישית, על שקד להקים צוות שיבחן הקמת הרכב שיפוטי ייחודי שיעסוק באופן ייעודי בענייני שכירות. בראשות הצוות יעמוד משנה ליועץ המשפטי לממשלה ויהיו חברים בו גם נציגים של אגף התקציבים ורשות מקרקעי ישראל. הצוות ייציג את המלצותיו בתוך 60 יום.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x