$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

האקזיט של אדלר חומסקי: מתפנים ממגדל אלקטרה ב־40 מיליון שקל

האחים נקש, הבעלים של מגדל אלקטרה בתל אביב, מציעים למשרד הפרסום אדלר חומסקי צ'ק שמן כדי שייאות להתפנות ממשרדיו שמשתרעים על פני 4 קומות. המטרה: להשכיר את השטח לגוגל, שרוצה להתרחב

אורן פרוינד 06:5424.05.16

משרד הפרסום אדלר חומסקי, שבבעלות ראובן אדלר ואייל חומסקי, צפוי לקבל צ'ק של 40 מיליון שקל ‑ רק כדי שיסכים לעבור דירה. האחים ג'ו, אבי ורפי נקש, הבעלים של מגדל אלקטרה בתל אביב, הציעו למשרד הפרסום את הסכום הזה בתמורה לפינוי ארבע קומות המשרדים שהם שוכרים בבניין, כך נודע ל"כלכליסט".

 

הנהלת מגדל אלקטרה מנהלת זה כמה חודשים משא ומתן עם אדלר חומסקי לפינוי המשרדים שלהם מהמגדל שמשתרעים על ארבע קומות (1,500 מ"ר לכל קומה). הנקשים רוצים לפנות את אדלר חומסקי לטובת חברת גוגל, שנחשבת לשוכרת איכותית וכבר שוכרת במגדל 11 קומות ומעוניינת להתרחב. הצדדים עדיין מנהלים משא ומתן על הסכום הסופי.

 

חוזה השכירות של גוגל במגדל מסתיים בסוף 2016, עם אופציה להארכה לחמש שנים נוספות, והחברה היתה זקוקה למשרדים נוספים במגדל. אמפא, המחזיקה ב־75% ונמצאת בבעלות האחים נקש, הציעה לגוגל להאריך את תקופת החוזה ולכלול בו משרדים נוספים בתנאי להעלאת דמי השכירות שלה מ־90 שקל למ"ר ל־110 שקל למ"ר. גוגל הסכימה לתנאים החדשים.

 

מגדל אלקטרה בתל אביב. גוגל תשלם 110 שקל למ"ר מגדל אלקטרה בתל אביב. גוגל תשלם 110 שקל למ"ר צילום: יובל חן

 

בעקבות השינוי בהסכם השכירות של גוגל, ההכנסות הנקיות של המגדל משכירות (NOI) צפויות לעלות מ־90 מיליון שקל בשנה לכ־100 מיליון שקל ומעלה (בין היתר בזכות חתימה על חוזים חדשים במגדל על בסיס המחיר של גוגל), כך שאמפא צפויה להחזיר את ההשקעה שבפינוי אדלר חומסקי בתוך שנים בודדות בלבד.

 

באדלר חומסקי דרשו פיצוי עבור השקעתם במשרדים הקיימים במגדל אלקטרה ועבור ההשקעה שתידרש מהם באיתור משרדים חדשים, וכן פיצוי על הפרת החוזה.

גוגל נכנסה למגדל אלקטרה ב־2009. ראשית היא שכרה שש קומות במגדל, ובהמשך התרחבה לקומות נוספות, בין היתר על חשבון הקומה של משרד הפרסום JWT ישראל. לאחר שתשתלט על השטחים של אדלר חומסקי, גוגל צפויה לחלוש על 15 קומות בשטח כולל של 24 אלף מ"ר.

 

הבנייה של מגדל אלקטרה הושלמה בפברואר 2011. המגדל, שמתנשא לגובה של 165 מטר, הוא בן 45 קומות. עלות הקמתו הסתכמה בכ־600 מיליון שקל. במגדל ישנן שוכרות הנחשבות איכותיות ביותר, ובהן קרן ההשקעות פימי, בניהולו של ישי דוידי, חברת פייפאל וגוגל.

 

כשנבנה המגדל הוא הוחזק תחילה כמיזם משותף של קבוצת אמפא ושל החברות אלקטרה ואלקטרה נדל"ן. ב־2014 מכרו אלקטרה ואלקטרה נדל"ן את החלק שלהן (50%) לחברת אמפא (באמצעות חברת אמקור) ולחברה פרטית של האחים נקש.

 

האחים נקש מוכרים בעיקר כמשפחה שהקימה את חברת הג'ינסים ג'ורדאש בארצות הברית. עסקי האופנה של המשפחה שגשגו, והאחים התרחבו לעסקי נדל"ן ומלונאות בארצות הברית ובישראל. האחים נקש מחזיקים בישראל ברשת המלונות אורכידאה, שבבעלותה 15 מלונות בישראל. בין השאר מושקעים הנקשים בחברת התעופה ארקיע ובחברת אחזקות הנדל"ן אמפא, שבה הם שותפים ביחד עם שלומי פוגל ותולי צדר. עסקיהם מוערכים בשווי של מיליארד דולר.

 

מגוגל, מאמפא ומאדלר חומסקי לא נמסרה תגובה.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x