$
חדשות נדל"ן

לקוחות תובעים את אדמה ופרקליטיה

משרד שרקון־בן עמי שייצג את אדמה בעסקת קרקע חקלאית בכרכור, ייצג גם את ענבל אור. עו"ד חגי אולמן מונה כמנהל מיוחד לחברה

אמיתי גזית 09:4819.05.16

שלושים לקוחות של חברת אדמה הגישו אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך כ־6.4 מליון שקלים, נגד החברה, המנכ"ל ובעל השליטה בה אורן קובי, משרד עורכי הדין שרקון, בן עמי, אשר ושות’ ובעלי קרקע חקלאית בפרדס חנה־כרכור - אברהם, לילך וגיל רובינשטיין.

 

 

התובעים טוענים שהנתבעים הציגו להם מצג שווא כאילו חלקת הקרקע שרכשו מאדמה תופשר למגורים בתוך שבע שנים, ולכן שילמו 139 אלף שקל 420 מ”ר.

 

התובעים טוענים שהם גילו שסיכויי ההפשרה של הקרקע בעשור הקרוב נמוכים. לטענתם, הם הוטעו לחשוב שהוצעה להם חלקה הצמודה לאזור בנוי שסיכויי ההפשרה שלה גבוהים, בעוד מדובר בחלקה אחרת שמיועדת בכלל להפקעה לסלילת כביש.

 

נגד משרד שרקון־בן עמי נטען כי "מעשיו, התנהגותו ומחדליו חמורים במיוחד, כי נתן את חותמת הכשרות למהלך... ותרם תרומה ממשית להצלחת המזימה". יש להזכיר שהמשרד ייצג גם את ענבל אור בשלושה פרויקטים, וזכה לביקורת חריפה של המפרק עו"ד איתן ארז שהמליץ לו "לרענן את פוליסות ביטוח האחריות המקצועית".

 

משרד שרקון, בן עמי, אשר ושות' מסר כי “מדובר בעסקה שבה מעורבת חברת א.ר. לוג’יסטיק (אדמה) שמצויה בהליכים משפטים בשל התנהלות שמשרדנו לא היה שותף לה. הקשר שלנו עם החברה נותק כליל כבר לפני למעלה משנה. בשל הטיפול המסור של משרדנו בעסקה הזו, לא נלקח ולו שקל מקופת הנאמנות, והרוכשים מוגנים על ידי רישום הערות אזהרה והליכי רישום הבעלות לקראת סופם. החתמנו את הרוכשים על נספח מיוחד האומר שאין לדעת מתי ישונה יעוד הקרקע”.

 

בדיון מקביל בבקשת הפירוק של אדמה אתמול, מינה השופט איתן אורנשטיין את עו”ד חגי אולמן למנהל מיוחד לחברה, כדי שיקבע אם יש לפרקה, כפי שמבקשים הנושים או ללכת להקפאה כפי שמעוניינת החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x