חדשות נדל"ן

בית המשפט לא נענה לבקשת הדיירים לסגור את שרונה מרקט

הדיירים טענו כי שוק האוכל פועל ללא רישיון וגורם למפגעי תברואה קשים. השופט שלח את הדיירים לגבש מתווה מול גינדי החזקות לתיקון המפגעים

אביב גוטר 19:2605.05.16

שופט בית משפט השלום בתל אביב עמית יריב, לא קיבל היום (ה') את עתירת דיירי שרונה לסגירת שרונה מרקט בשל מפגעים במתחם שבתל אביב. השופט שלח את הדיירים לגבש מתווה יחד עם הבעלים גינדי החזקות לתיקון המפגעים בפרויקט שרונה.

 

בהחלטת השופט נקבע כי "מומחים מטעם הדיירים ומטעמם של גינדי החזקות יעשו מאמצים לגבש תכנית מוסכמת שכוללת לוחות זמנים ריאליים וקרובים לביצועי התיקונים הדרושים להסרת ההמפגעים הנטענים". עוד הוסיף השופט בהחלטתו כי: "אם הצדדים לא יגיעו להסכמות, או לחלופין ככל שיוותרו נושאים השנויים במחלוקת בידי המומחים, ימנה בית המשפט מומחה מטעמו".

 

לאחרונה פורסם כי המשטרה התריעה בפני עיריית תל אביב כי על ליקויי אבטחה חמורים במתחם השוק. כמו כן הדיירים ביקשו להוציא צו מניעה לסגירת שרונה מרקט בטענה כי הוא פועל ללא רשיון ובנוסף הלינו על כך שהשוק גורם לבעיות תברואתיות קשות, בין היתר טענו הדיירים על הצפות ביוב וריחות בשטחים הציבוריים של הבניין.

 

מחברת גינדי החזקות נמסר: "חברת גינדי החזקות מרוצה מכך שהוסר האיום של הדיירים לסגור את שרונה מרקט. בית המשפט סייע לדיירים לרדת מהעץ הגבוה שעליו טיפסו ובעצם חזר למתווה שהוסכם לפני חודשים רבים ועוכב ע״י הדיירים, לפיו מומחה מוסכם יקבע על התיקונים וביצועם. חברת גינדי החזקות תפעל לפי קביעת המומחים".

 

באי כוחם של הדיירים, עו"ד גבי ספרן ואבי שרף, מסרו ל"כלכליסט": "בית המשפט הצליח להביא את הצדדים להסכמה פרקטית אשר מיועדת להסיר מוקדם ככל האפשר את המפגעים הקיימים במגדלי המגורים כתוצאה ממתחם שרונה מרקט. הדיירים מקווים שהפעם גינדי אכן תפעל ללא דיחוי באופן שהותווה על ידי בית המשפט להסרת המפגעים באופן שיאפשר הן למרקט והן לדיירים לחיות ללא מפגעים החל מאותו מועד. הדיירים חשים שהדרך החדשה תוביל לצמצום המחלוקות בפרויקט הזה".

שרונה מרקט שרונה מרקט צילום: צביקה טישלר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x