שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ועידת הנדל"ן 2016
ועידת הנדל"ן 2016 גג עמוד

יגאל דמרי תוקף את מחיר למשתכן: "בעוד 5 שנים ידברו על שכונת הפחונים בעפולה או לוד"

מנכ"ל י.ח דמרי בוועידת הנדל"ן של כלכליסט: "המחירים לא הולכים לרדת ב-5 השנים הקרובות, משום שהממשלה לא רוצה להוריד אותם. זה טוב למדינה לגבות כסף מכולנו פה". ח"כ אלי כהן בתגובה: "מחירי הדיור יירדו. השאלה אם זה יהיה בתוך שנה או בתוך 3 שנים"

אמיתי גזית 12:0603.05.16

"מחירי הדיור יירדו, השאלה האם אם זה יהיה בתוך שנה או בתוך 3 שנים", כך אמר הבוקר ח"כ אלי כהן, יו"ר ועדת הרפורמות בכנסת, בוועידת הנדל"ן של כלכליסט, במסגרת פאנל "מי יעצור את עליית מחירי הנדל"ן". לדברי כהן "היחידים שרוצים שהמחירים לא יירדו הם בעלי האינטרס - הקבלנים והבנקים". דבריו של כהן נאמרו על רק טענתו של יגאל דמרי, מנכ"ל י.ח.דמרי כי "המחירים לא הולכים לרדת ב-5 השנים הקרובות, משום שהממשלה לא רוצה להוריד אותם. זה טוב למדינה לגבות כסף מכולנו פה".

 

על כך ענה לו כהן "דמרי יש לך שנתיים ליהנות ממחירי הנדל"ן, צא ובנה כי השינוי יגיע".

 

דמרי תקף גם את תוכנית מחיר למשתכן שמקדמת הממשלה, שכן לדבריו "התוכנית תעלה את מחירי הדיור כי היא מיועדת רק ל- 30% מהשוק, מה יעשו הלא זכאים?!" שאל דמרי והוסיף ש"מהיום שיצא מחיר למשתכן אנחנו היזמים חוגגים כי מחירי הדיור ממשיכים לעלות. בפרויקטים שאינם מחיר למשתכן אנשי המכירות שלנו מקבלים כמות פניות כפולות".

משתתפי הפאנל "מי יעצור את עליית מחירי הנדל"ן" משתתפי הפאנל "מי יעצור את עליית מחירי הנדל"ן" צילום: צביקה טישלר

 

דמרי ביקר גם את איכות הבנייה בפרויקטי מחיר למשתכן, לדבריו "בעוד 5 שנים ידברו על שכונת הפחונים בעפולה או לוד". הוא המשיך את המתקפה והעיר כי "הבנקים לא הסכימו לתת משכנתאות בפרויקטים האלה בגלל רמת הסיכון שנטלו בהם הקבלנים לאור מחירי הדירות הנמוכות. לכן, הם יפשטו רגל, ירמו או יפסידו".

 

במענה לטענה כי הציבור אינו מאמין בתוכניות הממשלה אמר אשל ארמוני, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון כי הנתונים שבידיהם מוכיחים את ההפך וכי התוכנית זוכה לאמון הציבור והקבלנים "אנחנו רואים שכמעט כל המכרזים הצליחו ולא חשוב איפה הם היום. זה לא פשוט לייצר מכרז מחיר למשתכן בעפולה ובית דגן. כלומר יש מספיק קבלנים שמאמינים בזה".

 

בנוסף הסביר ארמוני כי "כמעט 30 אלף זוגות נרשמו לקבל תעודת זכאות על מספר לא גדול של פרויקטים. זה מראה שיש אמון לציבור".

 

ארמוני תקף את הטענות כנגד תוכנית ממשלה משום שלדבריו מדובר בראייה לטווח קצר בעוד שהממשלה פועלת במטרה לייצר פתרון ארוך טווח לבעיית הדיור "מה שהממשלה עושה זה פעילות רדיקלית ועמוקה לתקן עוולות גדולות. השאלה היא האם יש פה ממשלה שיש לה תוכנית שמטפלת בדברים הנכונים?! והאם אנחנו בונים את יכולת הביצוע בעתיד".

 

 

קודם לכן תקף דמרי את הסכמי הגג שמקדמת הממשלה עם הרשויות המקומיות בטענה כי "מדובר בהסכמים שעולים למדינה מיליארדים של שקלים בכל רשות. כל זה רק כדי שהרשויות יסכימו ללכת על פי המדיניות של משרד האוצר".

 

על כך ענה ארמוני כי "הסכמי הגג האלה הם כסף שמעבירים לערים לטובת פערים שנוצרו ובמשך שנים הממשלה לא טיפלה בזה. מוסדות ציבור, גנים, פארקים הם דברים שרשות לא יכולה להגיע אליהם ללא הכסף הזה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x