$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

קטר ההייטק הביא את חברת הייעוץ הבריטית סאווילס לישראל

חברת ייעוץ הנדל"ן, שנסחרת בלונדון בשווי של כ־1.4 מיליארד דולר, תחל לפעול בישראל באמצעות חברת אינדקס נדל"ן, ותשרת בתחילה חברות הייטק בינלאומיות הנכנסות לישראל. כמו כן תציע למוסדיים השקעות בנדל"ן בחו"ל

דותן לוי 06:4703.05.16

חברת הנדל"ן הבריטית סאווילס (Savills), הנחשבת לחברת ייעוץ הנדל"ן העסקי הרביעית בגודלה בעולם, תחל לפעול בישראל באמצעות משרד אינדקס נדל"ן, כך נודע ל"כלכליסט". המטה של סאווילס יושב בלונדון והיא מעסיקה כ־30 אלף אנשי מקצוע ביותר מ־700 שלוחות ברחבי העולם. החברה, ששווייה מיליארד ליש"ט (כ־1.4 מיליארד דולר), נסחרת בבורסה של לונדון.

 

סאווילס נכנסת לישראל בעיקר כדי לשרת חברות הייטק בינלאומיות המקימות שלוחות בישראל. שיתוף הפעולה בינה לאינדקס כבר הביא להשלמתן של כמה עסקאות עבור לקוחות זרים הפועלים בארץ, ובהם חברת התוכנה CA ויצרנית רכיבי האלקטרוניקה לרכב Harman. "תל אביב הפכה למקום אטרקטיבי ונחשק להרבה חברות הייטק שאנו מייצגים", הסביר נשיא סאווילס מייקל קולסינו. "העיר מספקת דינמיות, כוח עבודה צעיר, גישה להון־סיכון ואווירת משחק־עבודה־חיים. מכיוון שאנחנו מעמיקים את הקשרים עם חברות ההייטק, הגישה לשוק הישראלי הופכת ליותר ויותר חשובה עבורנו בשביל שנוכל לשרת אותן".

 

חברות ייעוץ נדל"ן מעניקות מעטפת מלאה לצורכי ניהול הנדל"ן של חברות מסחריות - משלב הייעוץ וחקירת הצרכים והיכולות, דרך איתור הנכסים, חתימת החוזים ותפעול הנכסים. כיום פועלות בישראל שתי חברות ייעוץ נדל"ן בינלאומיות גדולות יותר מסאווילס. חברת הייעוץ שנחשבת לגדולה בעולם היא CBRE, שמנהלת 343 מיליון מ"ר בעולם ומיוצגת בישראל על ידי מאן נכסים. החברה השנייה בגודלה היא Cushman and Wakefield, שהכנסותיה ב־2015 היו כ־5.5 מיליארד דולר, והיא מיוצגת בישראל על ידי אינטר נכסים ישראל.

 

 

בניגוד לשתי מתחרותיה הגדולות, סאווילס, שהוקמה באמצע המאה ה־19, החלה את פעילותה בתחום המגורים ורק בשנים האחרונות התרחבה לתחומי המשרדים והמסחר. לפני שנתיים רכשה את החברה האמריקאית סטדלי (Studley), שעוסקת בנדל"ן שאינו למגורים, כדי להגדיל את פעילותה בתחום.

 

בישראל תחילה תתמקד החברה במתן שירות ללקוחותיה שיבקשו לפתוח שלוחות בארץ. לכן כניסתה אינה אמורה לשנות באופן מהותי את שוק הייעוץ והתיווך בארץ, מה עוד שלקוחותיה כבר נעזרו בקשר שלה עם אינדקס. אולם הקשר בין אינדקס לסאווילס יעבוד גם בכיוון ההפוך, כשהחברה הבינלאומית תאפשר לאינדקס לתמוך בלקוחות ישראלים הזקוקים לשירותי נדל"ן בחו"ל. בנוסף, בכוונת סאווילס להציע לגופים המוסדיים הישראליים להשקיע באמצעותה בנדל"ן בחו"ל. בעתיד היא תשקול להתרחב גם לתחום המגורים בישראל.

 

מימין: מנכ”ל אינדקס אלעד פוקס והבעלים נועם ברנדר. “אמון בשוק הנדל"ן בישראל" מימין: מנכ”ל אינדקס אלעד פוקס והבעלים נועם ברנדר. “אמון בשוק הנדל"ן בישראל"

 

אינדקס נדל"ן הוקמה ב־1994 והיא מתמחה בתחום המשרדי והמסחרי ובמתן שירותים לחברות טכנולוגיה, ביוטק ופארמה. עם לקוחות החברה נמנים הכשרה ביטוח, HP, יבמ, מבני תעשיה, מקס ברנר ו־NDS. בחודשים האחרונים שיווקה החברה בהצלחה את פרויקט CU שבנתה חברת תדהר באזור התעסוקה של רמת החייל בצפון תל אביב, שעם דייריו ניתן למנות את חברת רג'וס העולמית שמשכירה משרדים, פירמת עורכי הדין הגדולה עמית, פולק מטלון ושות' ושוק צפון בבעלות מיכל אנסקי.

 

"אנו נרגשים לפתח את השותפות בינינו לבין סאווילס, למנף את הפריסה הגלובלית שלה למען לקוחותינו בארץ, ולהציע מגוון שירותי נדל"ן ללקוחות בינלאומיים בישראל", אמר אלעד פוקס, מנכ"ל ושותף באינדקס נדל"ן. נועם ברנדר, מבעלי ומייסדי החברה, הוסיף כי "זו אמירה משמעותית של סאווילס להכיר בפוטנציאל של הכלכלה הישראלית ושוק הנדל"ן שלה בפרט".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x