חדשות נדל"ן

גינדי החזקות נלחמת על הקרקע בשרונה: הגישה עתירה לפסילת המכרז

החברה הגישה עתירה נגד רשות מקרקעי ישראל ולפיה נפלו פגמים בהצעתה של קבוצת הרכישה שזכתה במכרז; בנוסף גינדי טוענת כי הקבוצה הזוכה לא תצליח לעמוד במורכבות הפרויקט

דותן לוי 09:5902.05.16

גינדי החזקות לא מוותרת על הקרקע בשרונה. למרות שהפסידה במכרז, החברה הגישה עתירה נגד רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בה היא טוענת כי על רמ"י לפסול את זכייתה של הקבוצה הזוכה - מנהל המגורים ישראל. מדובר במגרש היקר אי פעם שנמכר בישראל, כאשר ההצעה הזוכה עמדה על 1.06 מיליארד שקל (לפני מע"מ) ואילו הצעתה של גינדי החזקות הייתה השנייה לאחר מכן ועמדה על 974 מיליון שקל.

 

בעתירה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין יוסי בנקל ואלי כהן ממשרד ראב"ד מגריזו בנקל ושות', טוענת גינדי כי קבוצת הרכישה, המונה 420 חברים, זכתה במכרז שלא כדין, לא עמדה בתנאי הסף של המכרז, וממילא לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה. "הנזקים העלולים להיגרם לציבור וליחידי הקבוצה האמורה כתוצאה מהזכייה האמורה עלולים להיות בלתי הפיכים", נכתב בעתירה המנהלית. "קבוצת הרכישה מורכבת ממאות יחידים ומשפחות – 420 במספר – אשר נראה על פניו שרובם ככולם נעדרים את המיומנות והבקיאות הנדרשת להוציא את זכייתם במכרז מן הכוח אל הפועל".

עוד נטען בעתירה, כי "המדובר באחד מן המכרזים המורכבים ביותר ששווקו אי פעם על ידי מדינת ישראל (אם לא המורכב שבהם), והוא כולל, בין היתר, מטלות בנייה מורכבות ביותר אותן נדרש הזוכה לבצע במסגרת התחייבויותיו, וכן מטלות ציבוריות רבות שמוטלות על הזוכה".

 

בעלי גינדי החזקות: מנחם, גיא, ליטל, אבי ורועי גינדי בעלי גינדי החזקות: מנחם, גיא, ליטל, אבי ורועי גינדי צילום: אלירן אביטל

 

הקרקע בשרונה תאפשר לקבוצה לבנות במגרש 324 דירות, לצד שטחי משרדים בהיקף של 8,010 מ"ר ושטחי מסחר בהיקף של 2,300 מ"ר. בנוסף למחיר הקרקע ולמחיר הפיתוח, יצטרכו חברי הקבוצה לממן גם מטלות ציבוריות רבות, כגון שיפוץ ושימור שלושה מבנים טמפלריים, השלמת דרך תת-קרקעית שתחבר את המתחם למתחמים הסמוכים והקצאת 1,200 מ"ר לשימושים ציבוריים ולמקומות חנייה.

 

בשורה התחתונה, בגינדי החזקות מבקשים להכריז עליה כעל הזוכה במכרז, או, לחלופין, לפסול את ההחלטה ולהחזירה לטיפול ועדת המכרזים על מנת שזו תכריז על גינדי כעל הזוכה. "מעבר לכך שיש בהחלטה כדי לעשות פלסתר את הוראות המכרז שנערך על ידי המנהל", כתבו העותרים, "הרי שיכול וביום פקודה, נוכח הפגמים שנפלו בהצעה הזוכה, לא יהיה ניתן להביא למימושה ויישומו של המכרז והוצאתו מן הכוח אל הפועל יידחה לפרק זמן בלתי ידוע".

 

מרמ"י נמסר בתגובה: טרם קיבלנו את התביעה. לכשתתקבל, הרשות תגיב כנדרש.

 

ממנהל מגורים ישראל נמסר: "אנו מקדמים במרץ את פרויקט יונייטד שרונה, במתחם המגורים והעסקים היוקרתי בישראל. הניסיונות לפגוע בפרויקט, מצדה של גינדי החזקות, שהפסידה במכרז, הם פתאטיים ומעוררי גיחוך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x