$
ועידת הנדל"ן 2016
ועידת הנדל"ן 2016 גג עמוד

ועידת הנדל"ן

1,500 משתתפים בוועידת הנדל"ן והתשתיות של כלכליסט

ראשי הענף מציגים בוועידת הנדל"ן של "כלכליסט" את תחזיותיהם למחירי הדירות בשנה הקרובה - האם תוכניות הממשלה יבשילו להוזלות של ממש ומה יקרה לקבוצות הרכישה בעקבות הקריסה של ענבל אור

אורן פרוינד 07:0503.05.16

ועידת הנדל"ן של "כלכליסט" ובנק הפועלים בשיתוף התאחדות בוני הארץ שתתקיים היום בתל אביב תארח את ראשי ענף הבנייה בארץ שיספקו את תחזיותיהם למחירי הדירות בשנה הקרובה ואת הערכותיהם לעתיד קבוצות הרכישה. 

 

 

 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, יחד עם ראש מטה הדיור אביגדור יצחקי, מנהלת מנהל התכנון בינת שוורץ, הממונה על תחום הנדל"ן באוצר ערן ניצן וראשי חברות הבנייה הגדולות, יעריכו האם ומתי יבשילו תוכניות הממשלה בתחום הדיור להוזלות של ממש במחירי הדרות.

 


 

אסי טוכמאייר יו"ר חברת קנדה ישראל ונחשון קיוויתי יו"ר ובעלים של קבוצת ב.ס.ר -מחלוצי קבוצות הרכישה יסבירו את ההשלכות של קריסת קבוצות רכישה לאחרונה על הענף, מה צריכים הלקוחות לעשות כדי להתמודד עם גופים חסרי ניסיון שנכנסים לתחום קבוצות הרכישה והאם שינויי החקיקה המוצעים סוגרים את כל הפרצות.

 

 • מימין שלומי אביטן, נחשון קיויתי ועמוס לוזון, צילום: אוראל כהן
  מימין שלומי אביטן, נחשון קיויתי ועמוס לוזון
  |
  צילום: אוראל כהן
 • מימין יואב גלנט, עמוס לוזון ואלי כהן , צילום: אוראל כהן
  מימין יואב גלנט, עמוס לוזון ואלי כהן
  |
  צילום: אוראל כהן
 • ג'וזף מויניאן, צילום: אוראל כהן
  ג'וזף מויניאן
  |
  צילום: אוראל כהן
 • מימין עודד שמיר, קלרה צברגל, אבי יעקובוביץ ויאיר סרוסי, צילום: אוראל כהן
  מימין עודד שמיר, קלרה צברגל, אבי יעקובוביץ ויאיר סרוסי
  |
  צילום: אוראל כהן
 • מימין עוזי לוי, יואב גלנט, אבנר לוי ועמי פרטוש, צילום: אוראל כהן
  מימין עוזי לוי, יואב גלנט, אבנר לוי ועמי פרטוש
  |
  צילום: אוראל כהן
 • ממתינים לפתיחת הדלתות, צילום: אוראל כהן
  ממתינים לפתיחת הדלתות
  |
  צילום: אוראל כהן
 • מימין דוד ויה ועודד שמיר, צילום: אוראל כהן
  מימין דוד ויה ועודד שמיר
  |
  צילום: אוראל כהן
 • מימין גלעד קיויתי ונחשון קיויתי , צילום: אוראל כהן
  מימין גלעד קיויתי ונחשון קיויתי
  |
  צילום: אוראל כהן

 

הזדמנויות בשוק האמריקאי

ועידת הנדל"ן תארח את ג'וזף מוניאן, מייסד ומנכ"ל קבוצת הנדל"ן האמריקאית מויניאן, שביצע בשנה שעברה את הנפקת האג"ח הגדולה ביותר שביצעה חברת נדל"ן זרה בישראל והצליח לגייס 1.4 מיליארד שקל ממשקיעים ישראלים. מויניאן יציג למשתתפי הוועידה את ההזדמנויות והאיומים הקיימים בשוק הנדל"ן האמריקאי הרותח.

 

מויניאן (62), יליד טהרן שעבר להתגורר בארה"ב בגיל 17, החל את פעילות הנדל"ן שלו בארה"ב בשנות השמונים המוקדמות. מיד לאחר שעבר לארה"ב הוא פיתח עסקים בתחום הטקסטיל והיה ליצרן בדים בינלאומי ובעל חנויות מרובות בעיר ניו יורק. בשלב הבא חיפש מויניאן אפיקי השקעה נוספים ומצא את הנדל"ן במנהטן. כבר בשנות השמונים הוא החל לבצע רכישות של דירות למגורים ובנייני משרדים.  

 

כשמספר עסקאות הנדל"ן שעשה גדל הוא הקים בשנת 1990 את קבוצת מויניאן. היום הקבוצה שלו חולשת על נכסים בשווי של 10 מיליארד דולר ברחבי ארה"ב (בעיקר בניו יורק) ומעסיקה למעלה מ-1000 עובדים. לחברה שהנפיקה בישראל, מויניאן הביא רבע מהנכסים שלו (2.7 מיליארד דולר) והם נחשבים לפורטפוליו הנכסים האיכותי ביותר שהגיעה לישראל מארה"ב עד כה. הנכסים של מויניאן הם משולבים וכוללים שני בתי מלון, מספר בנייני משרדים ומספר פרויקטים של מגורים. כל הנכסים של מויניאן ממוקמים במנהטן, והם מניבים תזרים כספי, למעט שתי קרקעות בשווי של 150 מיליון דולר עליהן הוא מתכנן לבנות פרויקטים של מגורים מהכסף שגייס בישראל.

 

אורח נוסף שיגיע לוועידה הוא מארק אלפר מנהל הנכסים של קמדן מרקט בלונדון שיספר על המהלכים הנדל"ניים שעבר האזור ועל תוכניות ההשבחה שלו בעתיד.

 

לוועידת הנדל"ן יגיע גם נתן חץ הבעלים של חברת אלוני חץ הנסחרת לפי שווי של 4.7 מיליארד שקל ויספר על תוכניות החברה בשנים הקרובות. גם עמוס לוזון בעל השליטה החדש בקבוצת דורי שרכש אותה מקבוצת גזית גלוב לאחרונה יהיה על הבמה ויספר על הסיבות שהובילו אותו לרכישת החברה ועל תוכנית השיקום שהוא מכין לה. 

 

במושב שיעסוק בקניונים הגדולים בישראל יתארחו אבי לוי מנכ"ל קבוצת מליסרון, איתן בר זאב מנכל בי מרכזי קניות, רמי שביט, בעל השליטה ומנכ"ל קבוצת המשביר לצרכן ואבי כץ מייסד קופיקס ומייסד משותף של קרן הגשמה.

 

בסיום הוועידה יציגו 5 סטארט-אפים את הפתרונות הטכנולוגיים שלהם בתחום הערים החכמות. בין הדוברים דנה תמיר, סמנכ"לית Indegy, אלישע כהן מנכ"ל Doorbil אמיר אלחי מנכ"ל Reporty,עודי דהן מנכ"ל Green IQ, ועופר ציפרמן מנכ"ל Anagog .

בטל שלח
  לכל התגובות
  x