שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

אביגדור יצחקי: אם נצטרך, האוצר ייתן בעצמו הלוואות במחיר למשתכן

מימון הדירות במכרזי מחיר למשתכן הולך ומסתבך. ראש מטה הדיור במשרד האוצר הבטיח הערב לזוכים במכרזי מחיר למשתכן כי המדינה תספק הלוואות גישור לרוכשים אם תידרש לכך. מוקדם יותר היום הכחישו במשרד האוצר כי בכוונתם לעשות זאת

שירות כלכליסט 00:4227.04.16

האם נמצא הפתרון למימון הדירות של רוכשי מחיר למשתכן? לאור הקשיים שמערימים הבנקים על רוכשי הדירות, אמר הערב אביגדור יצחקי' ראש מטה הדיור במשרד האוצר' כי המדינה תשקול לסייע בעצמה במימון לרוכשים. בתוכנית "לילה כלכלי" בערוץ 10 אמר יצחקי לרוכש דירה ששקל לבטל את זכייתו במכרז "יהיה פתרון לכל רוכש, אם צריך נספק הלוואות גישור לקבלן או הלוואות גישור לדיירים".

 

מוקדם יותר הכחישו במשרד האוצר את הכוונה להעניק בעצמם מימון לרוכשים.

 

אביגדור יצחקי, ראש מטה הדיור. "נמצא פתרון" אביגדור יצחקי, ראש מטה הדיור. "נמצא פתרון" צילום: עמית שעל

 

לזוכים במכרזי מחיר למשתכן בעפולה ובלוד התעוררה בעיה מכיוון שבנקים סירבו להעניק להם משכנתאות בהיעדר ערבות על פי חוק המכר. בהמשך, הסכימו בנקים להעניק מימון לרוכשים אולם אז התברר כי הבנקים מתנים את המשכנתא בהעברת 40% מהתשלום מראש, מה שהקשה על רוכשים רבים לממש את זכייתם בהגרלה.

 

במשרד האוצר הופתעו מהבעיות שהתעוררו ביחס למימון ומכיוון ששר האוצר הטיל את מלוא יהבו על תוכנית מחיר למשתכן כתוכנית הדגל לפתרון משבר הדיור, הוא מתכוון להתערב באופן אישי כדי למצוא פתרון, אולם לא ברור עדיין כיצד ההבטחה של יצחקי יכולה להתממש במגבלות התקציביות שבהן פועל האוצר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x