שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

שת"פ בין הכשרת הישוב לחברה סינית להקמת פרויקטי נדל"ן

ההסכם מתייחס ל-19 פרויקטים, 13 מהם במסגרת התחדשות עירונית, בסכום שמוערך בכ-3.7 מיליארד דולר. המימון יועמד ברובו על ידי החברה הסינית

אביב גוטר 10:5617.04.16

קבוצת הכשרת הישוב הודעה היום (א') כי חתמה על שיתוף פעולה עם חברת ביצוע סינית להקמת פרויקטי נדל"ן בהיקף של 21,500 יחידות דיור. ההסכם מתייחס ל-19 פרויקטים, 13 מהם במסגרת התחדשות עירונית, בסכום שמוערך בכ-3.7 מיליארד דולר.

 

המימון של הפרויקטים יועמד ברובו על ידי החברה הסינית. על פי ההסכם, המימון יתבצע באופן שבו החברה הסינית תעמיד 70% מהמימון הנדרש לכל פרויקט, בעוד שהכשרת הישוב תעמיד את 30% הנותרים, שמתוכם 15% יועמדו כנגד קבלת ערבות בנקאית מבנק בינלאומי, ויתרת ה-15% תשולם על פי אבני דרך לאורך הבנייה. עוד סוכם כי פירעון המימון לחברה הסינית ייעשה על פני פרק זמן של שנתיים מתום הפרויקט או קבלת טופס 4.

 

על פי הודעה שפרסמה הכשרת הישוב, שיתוף הפעולה מיושם באופן מיידי כאשר החברה הסינית תשלח נציגים לצורך בדיקת אתרים שונים שלאחריה תעביר הצעות לביצוע. שני הפרויקטים הראשונים שיבוצעו במשותף על ידי החברות ייבנו בבני ברק, כאשר החברות צפויות להקים בית חולים סיעודי עם למעלה מ-1,000 מיטות בהיקף בנייה של 65 מ"ר ומגדל משרדים.

 

התחדשות עירונית (אילוסטרציה) התחדשות עירונית (אילוסטרציה)

 

יצוין כי משרד הבינוי והשיכון יצא לפני כחודש במכרז להבאת חברות בנייה זרות לטובת ביצוע פרויקטים בהיקפים גדולים. הכשרת הישוב מאמינה כי החברה הסינית תוכל להקטין את הוצאות הבנייה באמצעות טכנולוגיות חדשות והבאת כוח אדם זר מיומן.

 

הכשרת הישוב רשמה ב-2015 עלייה של כ-5.6% בהכנסות לכ-747 מיליון שקל, וגידול ברווח הנקי ל-117 מיליון שקל.

 

עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב בישראל: "שיתוף הפעולה עם החברה הסינית יאפשר לנו גם להוציא אל הפועל באופן מייטבי בשנים הקרובות את התכניות לפיתוח פעילותנו בתחום ההתחדשות העירונית, אליו בכוונתנו להיכנס במלוא העוצמה תחת המותג "הישוב החדש".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x