$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

המיליארדר ליאו נואי חוזר ארצה: מתמודד על פינוי-בינוי בהרצליה

אחרי שמכר את השליטה בחברת הקניונים בריטיש ישראל למליסרון של ליאורה עופר, המיליארדר הבריטי מוביל קבוצה שהגישה הצעה למכרז הפינוי-בינוי הגדול בארץ. הפרויקט יקום במתחם יד התשעה ויכלול כ־7,000 יחידות דיור חדשות

גולן חזני 08:1003.04.16

איש העסקים היהודי מבריטניה ליאו נואי מנסה לחזור לעסקים בארץ לאחר שמכר את השליטה בחברת הקניונים בריטיש ישראל למליסרון של ליאורה עופר. ל"כלכליסט" נודע כי נואי חבר לאלי הורן, יזם ישראלי בתחום הנדל"ן בברזיל, וליהלומן ליאו שכטר, ואלה הגישו יחד הצעה במכרז לתכנון ובנייה של פרויקט פינוי־בינוי במתחם יד התשעה בהרצליה. המכרז הוא חלק ממגמת ההתחדשות העירונית של עיריית הרצליה.

 

את הקבוצה, שנקראת NBS ISRAEL מייצג עו"ד שמוליק לכנר, שותף ומנהל מחלקת הנדל"ן במשרד נשיץ ברנדס אמיר, המתמחה בתחום ההתחדשות העירונית. ראש עיריית אילת לשעבר גבי קדוש עומד בראש מנהלת שכונה שהקימה הקבוצה ומקיים את הקשר עם התושבים.

ליאו נואי. כמעט רכש את שופרסל תמורת 2.4 מיליארד שקל ליאו נואי. כמעט רכש את שופרסל תמורת 2.4 מיליארד שקל צילום: אוראל כהן

 

מדובר בפרויקט הפינוי־בינוי הגדול בארץ, שבמסגרתו מתוכננים להיבנות 6,000–7,000 יחידות דיור חדשות, במקום כ־1,500 דירות קיימות, בנייני משרדים ומסחר, מבני ציבור ופארק מרכזי. שטח הדירות הקיימות הוא כ־50 מ"ר בממוצע. במסגרת הפרויקט יטופלו כל התשתיות בשכונה, לרבות מערכת תחבורה מתקדמת. הפרויקט מוערך במיליארדי שקלים.

 

עסקה ראשונה מאז 2011

 

נואי, שצבר את הונו מהשקעות נדל"ן, ביצע ב־2010 אקזיט מרשים כשמכר את חלקו (56%) בבריטיש ישראל תמורת 1.3 מיליארד שקל למליסרון. זאת בשעה שהשקעתו המקורית היתה 50 מיליון דולר בלבד. מאז לא עשה עסקים בארץ. ב־2011 חתם עם קבוצת ברונפמן־פישר על מזכר הבנות לעסקה לרכישת השליטה (46%) בשופרסל מידי דסק"ש של נוחי דנקנר בעבור 2.4 מיליארד שקל, אבל זו התפוצצה.

 

נדל"ן בברזיל ויהלומים

 

אלי הורן הוא יו"ר CYRELA הברזילאית ובעל השליטה בה; החברה מדורגת כבר עשור במקום הראשון בייזום ובנייה למגורים בברזיל.

 

ליאו שכטר יהלומים מדורגת כיצואנית היהלומים מספר אחת בארץ בשנים האחרונות ופעילה מרכזית ובולטת בשוק היהלומים העולמי.

 

פעילותם של נואי, שכטר והורן בתחום הנדל"ן מרוכזת בקבוצת NBS ISRAEL,היוזמת ומנהלת פרויקטים למגורים ולמסחר ופועלת גם בתחום ההתחדשות העירונית בשותפות עם רם ישראל שבבעלות יניב מידן ואיתי רובין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x