שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

עשרות לקוחות צבאו על משרדי אור סיטי נדל"ן ודרשו שכספם יוחזר

כתב כלכליסט התלווה ללקוחות מאוכזבים של ענבל אור שביקשו לקבל בחזרה את הכספים שהשקיעו, אבל ללא הצלחה: "קיבלתי צ'ק של 100 אלף שקל, שחזר מיד כשניסיתי להפקידו"

אמיתי גזית 07:0516.03.16

עשרות לקוחות של ענבל אור פקדו על פי הערכות ביומיים האחרונים את משרדי חברת הנדל"ן שלה בבקשה לבטל עסקה ולהסדיר את חובה אליהם. מהחברה נמסר ל"כלכליסט" כי הם עדיין אינם יודעים כמה לקוחות הגיעו, אך הם מתחייבים כי "כל טענה להשבת חובות נבדקת וכבר ביממה האחרונה נענו בקשות מעטות שהתקבלו והכספים הוחזרו לפונים כמתחייב".

 

על פי לקוחות שאיתם שוחחנו ושהגיעו למשרדי החברה, אכן היו מי שקיבלו את כספם בחזרה ביום שני. באותו יום הוגשה תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי לקוח אחר שבה טען כי חלק מכספי מקדמה בסך 3 מליון שקל ששילם שימשו את אור לתשלום חוב לחברת גלובל, אותה חברה נושה שהצטרפה לבקשת הפירוק לפני כשבוע.

לקוח אחר ששהה במשרדה של אור אתמול, סיפר לכלכליסט כי אחר הצהריים החברה הודיעה לנוכחים שהיא מפסיקה את העברות הכספים, ובמקום לדבריו התפתחה מהומה. בידי שני לקוחות שאיתם שוחחנו היו המחאות בסך 100 אלף שקל כל אחד, אותן קיבלו לאחר שביקשו לבטל עסקה לרכישת דירה. אך שניהם לא זכו ליהנות מהכסף. מאחד ביקשו בחברה שלא להפקיד כרגע את ההמחאה, ואחר הפקיד אך ההמחאה חזרה. בתוך כך, הגישה לפני כיומיים עו"ד יעל בועז תביעה להחזר כספי והרמת מסך בשם עוד חמישה לקוחות של אור.

 

מחוץ למשרדי אור סיטי נדל"ן, אתמול מחוץ למשרדי אור סיטי נדל"ן, אתמול צילום: עמית שעל

 

המכנה משותף בין התובעים, ולקוחות של אור שאיתם שוחחנו הוא שמדובר באנשים ששילמו מקדמה של כ-100 אלף שקל עבור מה שמכונה "דירה רעיונית". לכולם הוסבר כי אור מקדמת תוכנית בניה, כשהביטוי רעיוני משקף דירות שאפשר יהיה לבנות כאשר התוכנית תאושר.

 

 

מחברת אור סיטי נמסר בתגובה כי: "בכוונת החברה לעמוד בהתחייבויות ובהסכמים עם לקוחותיה כפי שהתחייבה לאורך כל הדרך. איתנות החברה ומצבת נכסיה מאפשרים עמידה בהתחייבויות החברה, והדוחות שנחשפו בבית המשפט מוכיחים זאת. עם זאת, בעקבות סירובו של בנק מזרחי טפחות לאפשר פעילות תקינה בחשבונות הבנק של החברה, לא ניתן להעביר כספים בין חשבונות ובנקים. בשעות אלה ממש פועלת החברה למציאת פתרון מוסכם עם בנק מזרחי להמשך הפעילות בחשבונות הבנק ולפתרון הבעיה, ובמידת הצורך תיעשה פניה לבית המשפט בעניין".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x