שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

המכרז על קריית התקשוב: עזריאלי, שיכון ובינוי, אלקטרה ואפריקה ישראל מתמודדות

משרד הביטחון צפוי לחשוף בימים הקרובים את המכרז להקמת קריית התקשוב בבאר שבע; הקבוצה הזוכה תבנה ותתפעל את הקריה במשך 25 שנה

דותן לוי 08:5511.02.16

משרד הביטחון צפוי לחשוף בימים הקרובים את המכרז להקמת קריית התקשוב במרכז באר שבע, כחלק מפרויקט מעבר צה"ל דרומה. קבוצת אשטרום, מנרב אחזקות יחד עם אלקטרה, שיכון ובינוי ואפריקה ישראל נכסים וכן קבוצת עזריאלי, שלראשונה מתמודדת על מכרזים מסוג זה, עברו את השלב המקדמי ונבחרו להתמודד על המכרז. החברה הזוכה במכרז תבנה את הקריה ותתפעל אותה במשך 25 שנה.

 

משרד הביטחון יקיים היום כנס מציעים, שבו בכירים במינהל המעבר יעדכנו את נציגי הקבוצות המתמודדות בנוגע לדרישות המכרז. במשרד הביטחון מסרבים לפרסם את האומדן שלהם לעלות הפרויקט מחשש לפגיעה בהצעות המכרז, אך ציינו כי מדובר במיליארדי שקלים.

הדמיה. החברה הזוכה תתפעל את הפרויקט 25 שנה הדמיה. החברה הזוכה תתפעל את הפרויקט 25 שנה

 

ראש מינהל מעבר דרומה במשרד הביטחון, תא"ל (במיל') נתי אפרתי התייחס אתמול לטענת ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' כי משרד הביטחון עיכב את המעבר: "ראש עיריית באר שבע רצה ארנונה מאוד גבוהה וזה כמעט הפיל את הפרויקט. סגרנו איתו על מחירים יותר סבירים".

 

בניית הפרויקט ‑ שישתרע על 180 דונם, שבהם מתוכננת בנייה של כ־140 אלף מ"ר ‑תתחיל ב־2018 ותסתיים ב־2023. מדובר באיחור לעומת היעדים שקבעה הממשלה ב־2008, ולפיהם יחידות אגף התקשוב היו אמורות לעבור לקמפוס הטכנולוגי עד סוף 2017. בדו"ח מבקר המדינה צוין כי הסיבה לעיכוב המכרז היתה מחלוקת בין משרד הביטחון לבין משרד האוצר על מקורות התקציב. המחלוקת הזו נפתרה בינואר 2015 כשהחליטה הממשלה שמשרד הביטחון יקבל תקציב ייעודי לפרויקט.

 

הבסיס החדש יהווה גם אחד משלושה דטה סנטרים.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x