$
חדשות נדל"ן

תם הליך ההתנגדויות: המחוזית אישרה פרויקט פינוי בינוי בקרית אונו

הפרויקט של חברת אאורה אושר לאחר דיון בהתנגדויות ויכלול 617 יח"ד ושטחי מסחר ויבנה בשני שלבים; כיום בנויות על הקרקע 216 יח"ד; עלות הקמת הפרויקט החדש תעמוד על כ-700 מיליון שקל

דותן לוי 13:3807.02.16
הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ת"א אישרה היום (א') לאחר דיון בהתנגדויות תוכנית לפינוי בינוי של חברת אאורה במתחם בר יהודה בקרית אונו הכוללת 617 יח"ד ב-8 בניינים, בגובה של עד 16 קומות וכן 1,115 מ"ר של שטחי מסחר, מבני ציבור וכן שטחים פתוחים המיועדים לפארק עירוני.

 

המתחם ממוקם בפינת הרחובות בר יהודה – לוי אשכול – יחזקאל ויאיר שטרן, מול הקניון. סביבת מרכז קריית אונו מאופיינת במבנים ישנים בעיקר, אך כוללת גם מוסדות חינוך. המתחם כולל כיום 8 בנייני רכבת ישנים הכוללים בסך הכל 216 דירות. היחס בין הדירות החדשות שיבנו לבין הדירות הקיימות עומד על 1:2.85. בכוונת החברה להוציא את הפרויקט לפועל באופן מיידי, וכעת, לאחר שהתב"ע אושרה למתן תוקף לפעול להוצאת היתרי בניה ראשונים לפרויקט אשר ייבנה בהדרגה.

 

בשלב הראשון תפנה החברה עד ארבעה בניינים מתוך השמונה המיועדים להריסה. בבניינים אלה נחתמו הסכמים מחייבים עם כ-95% מבין בעלי הזכויות והחברה פועלת על מנת להשלים את חתימת בעלי הזכויות הנותרים במהלך השבועות הקרובים. החברה צופה כי שיווק הפרויקט יחל ברבעון השלישי של השנה. כמו כן עלות ההקמה המשוערת של הפרויקט עומדת על כ-700 מיליון שקל; ההכנסות מהפרויקט צפויות להסתכם בכ-850 מיליון שקל והרווח הצפוי (גולמי) צפוי לעמוד על כ-150 מיליון שקל.

 

יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל ובעלים של אאורה. החברה צופה רווח גולמי של 150 מיליון שקל יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל ובעלים של אאורה. החברה צופה רווח גולמי של 150 מיליון שקל צילום: אייל פרידמן

 

בשבועות האחרונים החברה פרסמה שתי תוכניות נוספות של אאורה להתנגדויות הציבור: פרויקט מתחם אילת ברמת השרון, במסגרתו תוקם שכונת מגורים חדשה בה יבנו 720 יח"ד חדשות במקום 180 יח"ד קיימות פרויקט עליו חתמו עד כה כ-85% מבעלי הזכויות במתחם ופרויקט מגדל התמרים ברמת גן, במסגרתו יבנו 198 יח"ד חדשות במגדל בן 36 קומות, במקומם של 63 יח"ד המצויות ב- 6 בניינים שיהרסו.

 

יעקב אטרקצ'י בעלים ומנכ"ל אאורה ישראל אמר לאחר אישור התוכנית, "ההכנות לפרויקט כללו עבודת עומק שארכה למעלה משלוש שנים ובין היתר, נלמדו לקחים מתוכניות פינוי בינוי שאושרו בעבר בעיר. התכנית הסופית הינה תכנית הכוללת בניינים ברמה גבוהה ביותר ומרחקים גדולים בין הבניינים. התכנית נותנת גם מענה לשטחים הירוקים, למבני ציבור ולנושאי תחבורה, איכות סביבה ועוד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x