חדשות נדל"ן

תביעה נגד גינדי: מונעת כניסה לדירה כדי להתעמר ברוכשת שעומדת על זכויותיה

יפית טל, שרכשה דירה בפרויקט מגדלי הלאום של גינדי החזקות בראשון לציון טוענת שהחברה לא נתנה לה טופס אכלוס משום שהיא יו"ר ועד הבניין המצוי מולה כעת בהליכים משפטיים

אמיתי גזית 08:0702.02.16

יפית טל, שרכשה דירה בפרויקט מגדלי הלאום של גינדי החזקות בראשון לציון, הגישה בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזי תביעה לאכיפת חוזה מכר נגד גינדי מגדלי הלאום, חברה־בת של גינדי החזקות. טל טוענת כי שהחברה החריגה את דירתה של טל מטופס 4, כלומר לא נתנה לה טופס אכלוס, בכוונה להתעמר בה משום שהיא יו"ר ועד הבניין המצוי כעת בהליכים משפטיים מול גינדי.

 

על פי התביעה, שהוגשה על ידי עו"ד טל רבינוביץ', גינדי ניסתה לבטל את חוזה המכר עם טל ושני ילדיה, שגם הם רכשו דירות בבניין. "לאחר שניתן טופס 4 לבניין, הגדילה הנתבעת לעשות והפתיעה את התובעים במכתבים שבהם הציעה לבטל את הסכמי המכר", נטען. על פי התביעה, מכיוון שמשפחתה של טל לא הסכימה להצעה לבטל את הסכם המכר, כמעט חמש שנים אחרי שרכשו את הדירה, הם הוחרגו מטופס 4. מהתביעה עולה כי גינדי חזרה בה ואישרה את אכלוס שתי הדירות של ילדיה של טל, אך לא את דירתה של טל.

 

לפני כחצי שנה הגישו דיירי הבניין תביעה נגד גינדי בדרישה להשתתף בעלויות אחזקת הבניין, כלומר לשלם את חלקן של דירות שלא אוכלסו.

 

בעיריית ראשון לציון מסבירים את ההחרגה באופן שסותר את טענתה של טל: לדבריהם, במועד שבו ניתן טופס 4 לבנין מספר דירות לא היו מוכנות לאיכלוס על פי הנדרש בחוק, ללא ריצוף,ללא כלים סניטרים, ללא אביזרי חשמל וכדומה. על מנת לא לעכב את איכלוס כל יתר הדירות המוכנות (כ-80), הנחינו לאשר איכלוס לבנין-תוך החרגת הדירות הלא מוכנות לפני כחצי שנה הגישו דיירי הבניין בו מתגוררת טל תביעה כנגד גינדי בטענה כי עלייה להשתתף בחלק היחסי של הדירות שלא אוכלסו מעלויות אחזקת הבניין. בהוראת השופטת הדס פלד יפגשו הצדדים ב-10.3 להליך גישור, כאשר הסכום שעל הפרק הוא כ-40 אלף שקלים, שווי אחזקת הבניין עד סוף דצמבר 2015.

 

מגינדי החזקות נמסר: "מדובר בטענות סרק שתכליתן להשיג כותרת ריקה בתקשורת מתוכן שאותה אנחנו רואים בראש העמוד. דירות התובעים הוחרגו מטופס 4 ע״י עיריית ראשון לציון ולא ע״י חברת גינדי. כמו כן, החברה מנסה למסור את הדירות מזה זמן מה ומי שמסרב הם התובעים בעצמם כפי שהוכח במסמכים שהוצגו בפני הכתב אך הכתב בחר להתעלם כי העובדות תהרסנה את הכותרת. מזה תקופה ארוכה התובעים מפרים את ההסכמים בהפרות יסודיות המקנים לגינדי את הזכות לבטל עמם את ההסכמים".

 

עוד הוסיפו: "חשוב לציין שאין תלונות של דיירים אלא תלונות של רוכשת אחת המנהלת נגד גינדי מסע צלב אישי שכל בר דעת יוכל להיווכח זאת בחיפוש גוגל פשוט. אנו קובעים שפרויקט מגדלי הלאום הוא פרוייקט מהיוקרתיים ומהמוצלחים מסוגו במדינה".

פרויקט של גינדי במערב ראשון
פרויקט של גינדי במערב ראשון צילום: ענר גרין

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x