שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

יו"ר ארגון הקבלנים בנגב: מחיר למשתכן יגרום לעליית מחירים והגירה שלילית מהפריפריה

לדברי אלי אביסרור, שיווק הדירות יחל רק לאחר קבלת היתר הבנייה. עד אז היזמים יישאו בעלויות מימון גבוהות מאוד, זאת מבלי להביא בחשבון שום הגנה על עלויות הבנייה המטפסות

אמיתי גזית 18:3428.01.16
בשיטת מחיר למשתכן יש כשלים שעלולים לגרום לעליית מחירים, להגירה שלילית מהפריפריה והנגב, ולסכנה כלכלית אמיתית לקבלני הביצוע. דברים אלה נאמרו על ידי אלי אביסרור, יו"ר ארגון הקבלנים והבונים באר שבע והנגב ומנכ"ל ובעלים בחברת אביסרור משה ובניו, בכנס משותף של ארגונו וארגון בוני ירושלים. לדברי אביסרור תוכנית מחיר למשתכן עלולה לגרום לעליית מחירים משום שהמדינה הפסיקה לשווק קרקעות לבנייה לציבור משפרי הדיור - אלה שאינם שייכים לציבור זכאי משרד השיכון. בעוד שהזכאים מהווים רק שליש ממשקי הבית.

באר שבע באר שבע צילום: שאטרסטוק

 

באשר לקשיים הכלכליים שאליהם צפויים להיקלע הקבלנים אמר אביסרור כי הסכנה נובעת מכך ש"שיווק הדירות יחל רק ללאחר קבלת היתר הבנייה. עד אז היזמים יישאו בעלויות מימון גבוהות מאוד, וכל זאת מבלי להביא בחשבון שום הגנה על עלויות הבנייה המטפסות, אשר בן לילה ימחקו את שיעורי הרווח המוערך כיום באחוזים בודדים בלבד".

 

לדבריו, ההגירה השלילית מהפריפריה עלולה להתרחש משום ש"זכאים יכולים להשתתף בהגרלה בכל מקום שירצו. במקום להציע דיור זול בסטנדרט נמוך של המחיר למשתכן, על המדינה להציע לזכאים מענק כספי משמעותי ודיור ברמה גבוהה על מנת למשוך אוכלוסייה לנגב" סיכם אביסרור.

 

בועז ישראל, יו"ר ארגון בוני ירושלים והסביבה הצביע על קשיים באזור ירושלים שעלולים להחמיר את המחסור בדיור ולעליית מחירים. "בירושלים כמות המכרזים (בשיטת מחיר למשתכן, א"ג) מזערית ואין קרקעות מאושרות לבנייה". בנוסף לדבריו "בירושלים מתגלים קשיים בישום תוכניות בתמ"א 38 והתחדשות עירונית בגלל התנגדות הירוקים והעודה המחוזית לתכנון ובניה".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x