שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

מכירת עיר המלכים אושרה בביהמ"ש בתמורה ל-36 מיליון שקל

המחוזי ת"א אישר את בקשת הכונס למכירת עיר המלכים מטעם בנק לאומי. על פי הערכות, הרוכשות – ברקליס וחברת דונה יהרסו את המתחם ויבנו בו מלון חדש

דותן לוי 17:0023.12.15

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר אתמול (ג') את בקשת כונס הנכסים עו"ד ארז חבר אשר מונה בחודש שעבר לצורך מכירת עיר המלכים מטעם בנק לאומי למכור את המתחם לחברת ברקליס דונה אשר זכתה בהתמחרות בתמורה ל-36 מיליון שקל. חברת ברקליס דונה הוקמה על ידי חברת ברקליס בריטניה ישראל בשותפות עם חברת הנדל"ן דונה שי נכסים. בעליה של חברת ברקליס בריטניה - מוטי גרין הגיש את הצעתו לבית המשפט עוד בטרם מונה כונס הנכסים, אך בית המשפט לא אישר את ההצעה הראשונית והורה על צו כינוס נכסים. במסגרת הליך הכינוס התנהלה התמחרות והצעתה של ברקליס דונה גברה על הצעתו של איש העסקים עמוס לוזון.

 

סכום הרכישה כולל מקרקעין בהיקף של 29 מיליון שקל, מטלטלין בהיקף של כמיליון שקל, כספי שכירות שטרם שולמו - 5.7 מיליון שקל. הכונס עו"ד חבר הוא ממשרד עמית פולק מטלון.

 

השותפות שהחזיקה בנכס הודיעה לבית המשפט כי אינה מתנגדת לאישור המכירה ובתנאי שאי התנגדותה לא תחשב כהסכמה לחלוקת הכספים בין הקרקע, למוניטין של המתחם ולציוד שבו. לשותפות טענות, כי חלק ניכר מהמחיר שהושג במכירה הינו עבור המוניטין והציוד אשר אינם משועבדים לבנק, וכי כונס הנכסים פעל למכור את הנכס תוך הצגת מצגים ולפיהם מירב הסכום מועבר לטובת הקרקע. בחברה מסרבים בשלב זה לחשוף את תוכניתם העתידית, אך ההערכה היא כי המתחם הקיים ייהרס ובמקומו יוקם מלון חדש.

 

עיר המלכים. יהפוך למלון? עיר המלכים. יהפוך למלון? צילום: שלומי דעי

 

מחברת ברקליס דונה נמסר: "לצערנו לא מעט עסקים באילת נסגרים וננטשים, כיום אין הרבה יזמים אשר מוכנים להרים את הכפפה ולהשקיע בפיתוח העיר אילת אשר הינה העיר התיירותית המשמעותית ביותר בארץ. אנו חושבים כי הפוטנציאל באילת לא מוצה ויש עוד עבודה רבה לעשות".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x