שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

130 מיליון שקל שהצטברו ב"פרזות" יועברו לרכישת דירות לזכאים

חברת הדיור הציבורי הירושלמית תיסגר ותעבור לבעלות חברת עמידר. אשתקד החליטה רשות החברות הממשלתיות לסגור את פרזות ואת חלמיש

שירות כלכליסט 17:3022.11.15

ועדת השרים להפרטה בראשות שר האוצר משה כחלון, אישרה ש-130 מיליון שקל שהצטברו בקופתה חברת הדיור הציבורי הירושלמית 'פרזות' שתיסגר, ישמשו לרכישת דירות לזכאים. פרזות על נכסיה ופעילותה תעבור לבעלות חברת עמידר.

 

 

הכספים שהצטברו בקופת פרזות במשך שנים כתוצאה ממכירת דירות של הדיור הציבורי בעיר ירושלים ואי רכישת דירות חדשות. במשרד האוצר אומרים כי סכום זה צפוי לספק מלאי דירות דיור ציבורי לשליש מזכאי הדיור הציבורי הממתינים לדירה בירושלים וכך לקצר את תור הממתינים בצורה משמעותית.

 

עוד מדגישים באוצר כי החלטה זו עולה בקנה אחד עם המלצות מבקר המדינה בדו"ח שפרסם בנושא, ושמה סוף לשנים של חילוקי דעות בנוגע לשימוש הראוי בכספי חברת פרזות, אשר אף הגיעו לפתחו של בג"ץ.

 

בפברואר 2014 דווח כי רשות החברות הממשלתיות החליטה לסגור את חברת הדיור הציבורי הירושלמית פרזות. כך פרזות טיפלה ב־818 דירות בבירה והדירקטוריון שלה כלל 13 נציגים.

 

קודם לכן הודיעה רשות החברות על פירוק חברת הדיור הציבורי חלמיש והעברת פעילותה לעיריית תל אביב או לאחת חברות הדיור הציבורי הגדולות, עמידר או עמיגור. למדינה יש אחזקות נוספות בחברות דיור ציבורי עירוניות נוספות: חלד בפתח תקווה ושקמונה בחיפה.  

 

הקטמונים בירושלים (ארכיון) הקטמונים בירושלים (ארכיון) צילום: עמית שאבי

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x