$
חדשות נדל"ן

מגורים במקום תיירות בזכרון יעקב

ביהמ"ש המחוזי דחה עתירה של מלון עדן אין נגד בנייה בשטח צמוד אליו

דותן לוי 08:4812.11.15

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה עתירה שהגישו בעלי מלון עדן אין בזכרון יעקב נגד תוכנית הבנייה של הוועדה המקומית צמוד למלון. העותרים ביקשו לבטל את החלטתה של ועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים לבניית מתחם מגורים על קרקע שייעודה המקורי היה לתיירות. הוועדה אישרה את התוכנית על בסיס חוות דעת של משרד התיירות, שהתבססה על נתון שגוי שהוצג לה, ולפיו מלון עדן אינו פעיל.

 

המדינה התנגדה לעתירה וציינה כי בנסיבות שנוצרו קודם כל ראוי לדון בהתנגדויות בוועדה המחוזית, ורק לאחר מכן להחזיר את הדיון לוועדת המשנה. גם מועצת זכרון יעקב ויזמית התוכנית בעלת הקרקע התנגדו להחזרה מיידית של התוכנית לוועדת המשנה, עוד לפני הדיון בוועדה המחוזית.

 

השופט רון שפירא השופט רון שפירא צילום: אתר בתי המשפט

 

השופט רון שפירא הגיב לבעלת המלון וציין כי הסיבה הראשונה לדחיית העתירה היא העובדה שזו לא גילתה לבית המשפט את כל העובדות, ולפיהן יש לה הסכמים עם מגישת התוכנית (והיא עצמה רשומה כחלק ממגישי התוכנית). "נראה כי העותרת מנסה מצד אחד שלא להפר את ההסכם כאשר היא אינה מגישה התנגדויות במובנו הפורמלי של המונח ובמסגרת ההליך התכנוני, ומהצד השני היא פועלת כדי לסכל את קידומה של התוכנית בדרך של פניות, בין אם במישרין ובין אם באמצעות ועדי פעולה כאלה ואחרים. התנהגות זו, לטעמי, אינה ראויה", לשון השופט.

 

את החברה היזמית ייצג עו"ד איל מאמו ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'. את המועצה המקומית זכרון יעקב ייצגו עוה"ד אלי וילצ'יק ומירב ברנע מכהן, וילצ'יק ושות'

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x