$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

המדינה תמסור שטחי מסחר תמורת קרקעות פרטיות בחריש

40 משפחות המחזיקות ב־17 דונם בכפר הסמוך לעיר מסרו את הקרקע בתמורה לזכות להקים מרכז מסחרי

דותן לוי 07:4709.11.15

המדינה חתמה על הסכם להעברת 17 דונם של קרקעות פרטיות במרכז העיר חריש עם כ־40 משפחות מהכפר אום אל קוטוף הסמוך ביום שלישי האחרון. ההעברה תיעשה בתמורה לזכות להקים 2,000 מ"ר של שטחי מסחר, שערכם מוערך בכ־5 מיליון שקל, וכן זכויות להקים תחנת דלק, חנות נוחות וחניון תת־קרקעי שיכלול כ־350 מקומות חניה.

 

חריש. המשפחות מחזיקות בקרקעות הפרטיות עוד לפני הקמת העיר חריש. המשפחות מחזיקות בקרקעות הפרטיות עוד לפני הקמת העיר צילום: אלעד גרשגורן

 

המשפחות, ובראשן משפחת כבהא, מחזיקות בקרקעות החקלאיות עוד לפני שהוקמה העיר חריש. הקרקעות נמצאות בלב אזור שיועד להפוך למרכז העסקים הראשי של העיר, אך לא שווק בשל המחלוקת בין המדינה לבעלי הקרקעות בנוגע לתמורה שיקבלו תמורת השטחים.

 

אתמול אישרה הוועדה המיוחדת לתכנון ולבנייה חריש בראשות השר בדימוס דוד מגן־מונסונגו את תוכנית מרכז העסקים החדש, שיכלול 31 אלף מ"ר של שטחי מסחר ובית מלון, שטחים ציבוריים פתוחים ו־664 יחידות דיור. חלקן של המשפחות מאום אל קוטוף יעמוד על כ־6.5% מכלל שטחי המסחר במרכז העסקים. כמו כן יכלול המרכז 12 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה, 8,100 מ"ר למלונאות ו־77 אלף מ"ר של שטחי ציבור. יו"ר הוועדה מגן מסר כי המתחם ישווק כבר בסוף השנה הנוכחית.

 

מלבד שטחי המסחר דרשו המשפחות גם שטחים למגורים, אך מנהלי המשא ומתן מטעם המדינה לא הסכימו לכך. לאחר שגובש המתווה הסופי דרשו המשפחות לקבל דונם נוסף לבנייה בעיר, אך גם דרישה זו לא נכנסה להסכם.

 

את המשפחות ייצג עו"ד תאופיק ג'ברין, ואת הוועדה המיוחדת לתכנון ובניה בחריש ייצג היועץ המשפטי של הוועדה עו"ד אבי גולדהמר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x