$
חדשות נדל"ן

בנק לאומי מוכר את הבניין ברחוב אחד העם בת"א ב־77 מיליון שקל

הבניין יימכר לקבוצת קנדה ישראל, שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר. ההערכות הן שהרוכשים יבקשו להסב את הייעוד למלונאות ומגורים

גולן חזני 08:3117.09.15

בנק לאומי מוכר את הבניין ההיסטורי שלו ברחוב אחד העם 13 בתל אביב. ל"כלכליסט" נודע כי הבנק חתם על הסכם למכירת הבניין תמורת 77 מיליון שקל לקבוצת קנדה ישראל, שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר.

 

מכירת הנכס היא חלק ממהלך התייעלות שהבנק החל בו לפני שנתיים וחצי, ובמסגרתו נמכרים בניינים שאינם משמשים כמשרדים או סניפים. הבניין, בן ארבע הקומות, מצוי מעל קומת מסחר ומשתרע על פני 6,260 מ"ר. 660 מ"ר בקומת הקרקע מושכרים לרשת המרכולים ויקטורי עד סוף 2017 במחיר של 145 שקל למ"ר, ו־120 מ"ר נוספים מושכרים ב־90 שקל למ"ר. שטח של כ־60 מ"ר בקומת המרתף מושכר ב־55 שקל למ"ר, כך שהחלק המסחרי לבדו מניב 110 אלף שקל שכירות בחודש.

 

על פי התב"ע, ייעוד המבנה הוא למשרדים, אך ההערכות הן שהרוכשים יבקשו להסב את הייעוד למלונאות ומגורים. בין היתר נודע כי בכוונת קנדה ישראל להרוס את המבנה הקיים ולהקים ב־160 מליון שקל בניין מגורים יוקרתי שיכלול 40 דירות בתמהיל מגוון של דירות. החברה בוחנת שימוש ביניים במבנה הקיים, שיניב הכנסה שנתית עד להוצאת היתר הבנייה לפרויקט המגורים.

 

מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר צילום: אוראל כהן

 

הבניין ממוקם באזור מבוקש בתל אביב, במקביל לרחוב רוטשילד, בסמיכות לשכונת נווה צדק ולמשכנה החדש של הבורסה לניירות ערך.

 

קנדה ישראל מקימה בימים אלה, עם אקרו נדל"ן, מגדל ברוטשילד 17. הקרקע נרכשה לפני מספר שנים ב־52 מיליון דולר, ועליה מוקם מגדל מגורים יוקרתי בן 21 קומות הצפוי להתאכלס ברבעון האחרון של 2016. עוד מקימה קנדה ישראל את מגדל הגמנסיה, פרויקט אליפלט, פרויקט LIVE TLV, פרויקט Midtown Tel Aviv, ולאחרונה ביצעה שתי עסקאות בחצי מיליארד שקל: היא רכשה קרקע במתחם גלילות וכן את מתחם אלקו ברמת השרון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x