שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

2 פרויקטי תמ"א 38/2 ברמת גן הוכרזו כמתחמי פינוי-בינוי

מדובר במתחמים ברחובות אביגיל ויואב בסמוך לפארק הירקון. ההכרה במתחמים תאפשר ודאות התכנונית, לוחות זמנים קצרים יותר ומיסוי מקל המקובל בפינוי-בינוי

דותן לוי 16:5919.08.15

משרד השיכון ובינוי הכריז לראשונה על 2 מתחמים ברמת גן, בהם קודמו פרויקטי של תמ"א 38 תיקון 2, כעל פרויקטי פינוי-בינוי. מדובר בהכרזה חריגה יחסית של המשרד.

 

 

מדובר במתחמים ברחובות אביגיל יואב בסמוך לפארק הירקון, במתחם ברחוב אביגיל יפונו ויהרסו 30 יחידות דיור (ב-3 בניינים) ובמקומם יבנו כ-90 יחידות דיור. ברחוב יואב יפונו 24 יחידות דיור, ובמקומם יבנו כ-72 יחידות דיור חדשות בשלושה בניינים.

 

המשמעות העיקרית של ההכרזות היא שבפרויקטים שהוכרזו על ידי משרד הבינוי ניתן לתבוע את הדיירים הסרבנים, וקיימות בהם הטבות מס, כך שההכרזה מקדמת אותם משמעותית. כמו כן זה מאפשר ודאות תכנונית ולוחות זמנים קצרים יותר מהמקובל בפרויקט מסוג תמ"א.

 

עו"ד קרן פרשקר, שותפה במשרד עורכי הדין רז-כהן פרשקר ושות', קידמה את ההכרזות. לדבריה ההכרזה תאפשר ליהנות משני העולמות מאחר ובפרויקטים מסוג תמ"א 38 תיקון 2 נבנים הבניינים החדשים מכוח היתר בנייה שמתקבל על פי תוכניות שבתוקף, כך שלוח הזמנים למימוש הפרויקט קצר לאין שיעור מפרויקט פינוי-בינוי המחייב אישור תב"ע חדשה.

 

בנוסף, בפרויקט פינוי-בינוי מיקום המבנים החדשים שנבנים תחת המבנים הישנים עלול להשתנות, הואיל והבנייה החדשה מתבצעת בדרך כלל על מספר חלקות. כמו כן, בפרויקט תמ"א 38 תיקון 2 ליזם יש ודאות בנוגע לשטחי הבנייה הניתנים לבנייה במסגרת הפרויקט שכן אין הוא תלוי בהחלטת רשות התכנון המוסמכת בנוגע לאישור תב"ע חדשה. 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x