$
חדשות נדל"ן

חיפה: המבנה לשימור יהפוך למעונות סטודנטים

שגיא דורון רכש ב-12 מיליון שקל בניין משרדים בעיר התחתית בחיפה. הוא ישפץ אותו ויוסיף לו שתי קומות. כל קומה בבניין תכלול כ־15 דירות סטודיו בשטח ממוצע של כ־26 מ"ר המיועדות כל אחת לשני סטודנטים

דותן לוי 08:4106.08.15

היזם שגיא דורון יסב בעיר התחתית בחיפה בניין משרדים למעונות סטודנטים. המשקיע העיקרי בפרויקט הוא יהודי ציוני מברה"מ לשעבר.

 

דורון רכש בכ־12 מיליון שקל את הבניין ברחוב הבנקים 5 שנבנה בשנות השלושים של המאה הקודמת ומוגדר כבניין לשימור. הבניין הקיים הנו בן חמש קומות בשטח כולל של כ־2,500 מ"ר, כאשר הקומה התחתונה כוללת כארבע חנויות.

 

הוועדה המקומית והוועדה המחוזית אישרו להוסיף לו שתי קומות, כך ששטחו בסיום הבנייה יעמוד על 3,600 מ"ר, ובנוסף נבנה בו מרתף שישמש כממ"ד בעת חירום ויוכשר כחדר כביסה ומועדון סטודנטים. בקומת המסחר יושכרו השטחים לעסקים בעלי זיקה לאוכלוסיית הסטודנטים כגון סופרמרקט שכונתי ובית קפה, וקומת הגג תותאם לשרת את הדיירים כמקום לאירועים והתכנסות.

 

התב"ע לבניין מאפשרת שילוב של מגורים, מסחר ומשרדים. הבנייה כמעונות חייבה אישור חריג, ליווי של ועדת השימור של עיריית חיפה ושחזור של אלמנטים מהבניין המקורי.

 

כל קומה בבניין תכלול כ־15 דירות סטודיו בשטח ממוצע של כ־26 מ"ר המיועדות כל אחת לשני סטודנטים. הדירות יכללו חדר מגורים, חלל מרכז לאירוח הכולל מטבחון וכן מקלחת ושירותים. חלק מהדירות יהיו גדולות יותר ויכללו חדר מגורים נוסף. הצפי לסיום הפרויקט הוא אוגוסט 2016. בשנים האחרונות מובילה עיריית חיפה פרויקט לשיקום העיר התחתית. לפי נתוני העירייה, כבר כיום מתגוררים בעיר התחתית כ־3,000 סטודנטים מתוך ה־9,000 שלומדים במוסדות האקדמיים בקמפוס הנמל.

 

הבניין בשיפוץ ברחוב הבנקים. 15 דירות סטודיו בכל קומה הבניין בשיפוץ ברחוב הבנקים. 15 דירות סטודיו בכל קומה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x