נדל"ן עולמי

רומן אברמוביץ' יהרוס בתים ב־80 מיליון דולר ויבנה אחוזה

האוליגרך מתכוון להרוס שלושה בתים בבעלותו באפר-איסט סייד במנהטן ולהקים על רוב השטח שיתפנה את אחת האחוזות הגדולות בניו יורק. זו תשמש אותו, את בת זוגו הדוגמנית דריה ז'וקובה ושני ילדיהם

מיכאל פרל 13:2130.07.15

המיליארדר הרוסי־יהודי רומן אברמוביץ' השלים לאחרונה רכישה של מיני־רובע במנהטן ובכוונתו להרוס את הבניינים במקום ולהקים אחוזת ענק. הרכישה האחרונה - בשווי 30 מיליון דולר - מגדילה את היקף מסע הרכישות ל־80 מיליון דולר; מדובר ברכישות קרקע בלבד.

 

במסגרת העסקה חתם החודש אברמוביץ', הבעלים של קבוצת הכדורגל צ'לסי, על חוזה לרכישת בניין באפר-איסט סייד במנהטן מידיו של משקיע הנדל"ן מייק פייף, שרכש אותו בשנת 2000 תמורת 7.4 מיליון דולר בלבד.

 

רומן אברמוביץ' רומן אברמוביץ'

 

האוליגרך, שהונו האישי נאמד ב־9.3 מיליארד דולר, רכש בעבר שני בניינים הנמצאים משני צדדיו של הבניין האחרון. באוקטובר הוא רכש בחשאי בית ששטחו 880 מ"ר ברוחב 6.5 מטרים ברחוב 75 תמורת 29.7 מיליון דולר מהיזם לארי גלוק. חודשיים לאחר מכן הוא רכש, שוב בחשאי, בית ששטחו 677 מ"ר ברוחב של 5 מטרים ב־19.3 מיליון דולר.

 

כעת מתכוון אברמוביץ' להרוס את שלושת הבתים ולהקים על רוב השטח שיתפנה את אחת האחוזות הגדולות בניו יורק. זו תשמש אותו, את בת זוגו הדוגמנית דריה ז'וקובה ושני ילדיהם.

 

הטירה העירונית צפויה להיות הפרויקט המרשים ביותר בניו יורק מאז איל הפלדה אנדרו קרנגי בנה ב־1903 את אחוזתו, אשר משמשת היום כמוזיאון.

 

אברמוביץ' התכוון בעבר לשלם 75 מיליון דולר - שנחשבו שיא בשעתו - לרכישת דירה בברנווינד מנשיון בשדרה החמישית בניו יורק. ואולם, בעלת הדירה דחתה את ההצעה שלו בהנחה שתוכל להרוויח יותר על הדירה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x