$
חדשות נדל"ן

לראשונה: תוכנית של "דירה להשכיר" אושרה להפקדה

מדובר בשכונה שתוקם בכניסה הדרומית לשהם ובה 1,600 דירות, שליש מהן להשכרה; עד עתה הוקצו לחברה קרקעות לבניית 10,000 יחידות דיור

אמיתי גזית 16:5121.07.15

לראשונה אושרה להפקדה תוכנית לבניית בתי מגורים שמקדמת החברה הממשלתית "דירה להשכיר". מדובר בשכונה חדשה שתקום בכניסה הדרומית לשהם ובה כ-1,600 דירות, כ-30% מהן להשכרה.

 

החברה שהוקמה בשלהי כהונתו של יאיר לפיד כשר אוצר, שינתה את פניה עם כניסת משה כחלון למשרד. בתחילת דרכה יועדה לניהול פרויקטי דיור להשכרה, בחודשים אחרונים תחום הפעילות שלה הורחב, והיא קיבלה הרשאות לפיתוח קרקעות ולשיווקן לבניה למגורים ולא רק לדיור להשכרה.

 

עד עתה הוקצו לחברה קרקעות עם פוטנציאל לבניית 10,000 דירות, בין היתר בתל השומר, גן יבנה וירושלים. התוכנית בשהם נמצאת בשלבי התכנון המתקדמים מכולן - בשבועות הקרובים תופקד להערות הציבור, וכחודשיים אחר כך תקבל תוקף. אז תוכל "דירה להשכיר" להשכיר לפרסם מכרזים לחכירת הקרקע.

 

למעשה, אלה ניצנים ראשונים של תחרות בשיווק קרקעות המדינה. בעקבות הפרדת רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ממשרד הבינוי, מקדמים שני הגופים האלה בנפרד מכרזים לקרקעות, וכעת דירה להשכיר הופכת לאלטרנטיבה שלישית. ההנחה היא כי בין מכלול השיקולים של הקבלנים, הם יבחנו גם את הגוף שמנהל את המכרז, ויעילות עבודתו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x