שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

נמשכת העלייה בנטילת משכנתאות: זינוק של 29% במאי - ל-5.8 מיליארד שקל

מדובר בביקושים גבוהים ב-24% בהיקף המשכנתאות בהשוואה לממוצע 12 החודשים האחרונים. בין הסיבות, אי הוודאות בשוק הנדל"ן בעקבות תוכנית כחלון וקמפיין של משרד הבינוי ובנק ישראל הקורא לזכאים שנטלו בעבר משכנתאות למחזרן

תומר ורון 13:3611.06.15
נמשכת מגמת העלייה בשוק המשכנתאות מאז תחילת השנה. היקף המשכנתאות החדשות בחודש מאי הסתכם ב-5.8 מיליארד שקל - זינוק של 29% לעומת מאי אשתקד. מדובר בביקושים גבוהים מאוד המצביעים גם על עלייה של 24% בהיקף המשכנתאות בהשואוה לממוצע 12 החודשים האחרונים.

 

 

חודש מאי כולל בתוכו גם מיחזורים בהיקף של 233 מיליון שקל בעקבות המקפיין שמובילים משרד הבינוי ובנק ישראל הקורא לזכאים שנטלו בעבר משכנתאות מכספי המדינה למחזר את המשכנתא. כיום, בגלל סביבת הריביות הנמוכות, יוצא מצב אבסורדי בו דווקא אותם זכאים שזכו בעבר להטבה מהמדינה - משלמים ריבית גבוהה יותר על המשכנתא ולכן הקמפיין קורא להם למחזר את המשכנתא במסלול מהיר.

 

דירה למכירה בת"א (ארכיון) דירה למכירה בת"א (ארכיון) צילום: דוד הכהן

 

מאז תחילת שנה (כולל אותם מיחזורים שמסתכמים בכמיליארד שקל) היקף המשכנתאות החדשות הסתכם ב-25.2 מיליארד שקל, לעומת 21 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד - עלייה של 20%. גם בנטרול של אותן משכנתאות מכספי המדינה, מדובר בעלייה חדה של 14%.

 

שנת 2014 הסתכמה כולה בהיקף משכנתאות חדשות של 51.6 מיליארד שקל והשוותה את השיא שנקבע קודם לכן בשנת 2013. אם הקצב הנוכחי יישאר ברמות הגבוהות כפי שמתאפיין מאז תחילת השנה - שנת 2015 תעקוף את השנים שקדמו לה.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x