שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן עולמי

ספרד תחלק אשרות עבודה למשקיעי נדל"ן זרים

הפרלמנט הספרדי צפוי להרחיב את ההטבה מ־2013 שמעניקה למשקיעים זרים שירכשו דירות בחצי מיליון יורו לפחות מעמד תושב

שירות כלכליסט 23:0006.06.15

ספרד מרחיבה את ההטבות למשקיעים בתחומה ותעניק להם לא רק מעמד של תושבים, אלא גם אשרות עבודה. מפלגת השלטון הספרדית, ה־PP, צפויה לאשר השבוע תיקון לחוק קיים שמעניק אשרת עבודה לכל מי שהשקיע בספרד יותר מחצי מיליון יורו ברכישת דירה. ב־2013 העבירה ספרד חוק שמעניק תושבות לרוכשי דירות מעל סכום זה מעמד תושבות במדינה, למשקיעים שקנו איגרות חוב ביותר מ־2 מיליון יורו או למשקיעים שקנו מניות ביותר ממיליון יורו. מאז החלת החוק קיבלו 531 משקיעים מעמד תושב בספרד, מרביתם מרוסיה, סין, ומדינות אמריקה הלטינית.

 

 

 

התיקון יאפשר גם לנציגים של המשקיעים לקבל אשרת עבודה, כאשר התנאי לכך הוא שהמשקיע צריך להוכיח את הצורך של נציגו באשרת העבודה. החוק המקורי אפשר לילדי המשקיעים להגיש בקשה לקבלת מעמד תושב בספרדי, ועם החוק החדש יוכלו גם הורי המשקיעים להגיש בקשה לקבלת המעמד.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

הקלה נוספת שצפויה להיכנס לחוק היא הארכת משך הזמן שבו יכולים המשקיעים להציג לרשויות את המסמכים הדרושים לקבלת המעמד החדש או אשרת העבודה. עד עתה המשקיעים היו חייבים להגיש את המסמכים בתוך 60 יום מביצוע העסקה, פרק זמן קצר יחסית מבחינה בירוקרטית. כעת יוכלו המשקיעים לבצע את התהליך בתוך שנה תמימה מביצוע העסקה.

 

 

 

שוק הנדל"ן בספרד נמצא במשבר מתמשך לאחר שהייתה בו בועת מחירים שהתפוצצה זמן קצר אחרי פרוץ המשבר העולמי ב־2008. מאז מנסה ממשלת ספרד דרכים להחיות את השוק, שבדומה לשאר ענפי המשק הספרדי, מראה סימנים של התאוששות איטית, אך עדיין לא משביעת רצון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x