$
חדשות נדל"ן

השמאי הממשלתי: ירידה בתשואה מנדל"ן מניב במחצית השנייה של 2014

על פי הממצאים, משרדים הניבו במחצית השנייה של 2014 תשואה בשיעור 8%, לעומת 8.2% במחצית השנה הראשונה. נכסים מסחריים הניבו 7.6% לעומת 7.8% ונכסי תעשייה ולוגיסטיקה הניבו 8.1% לעומת 8.3%

אמיתי גזית 12:4931.05.15
שיעורי התשואה מנכסים מניבים ירד במחצית השנייה של 2014 בהשוואה למחצית הראשונה של השנה. כך עולה מסקירת השמאי הממשלתי, טל אלדורטי, שפורסמה היום. כן מציין אלדרוטי כי נמשכת הבנייה המסיבית של שטחי משרדים בעיקר במרכז, אך נרשם צמצום בהיקף התחלות הבנייה לנכסים מסוג זה.

 

על פי הממצאים, המבוססים על מדגם של כ-50 נכסים, משרדים הניבו במחצית השנייה של 2014 תשואה בשיעור 8%, לעומת 8.2% במחצית השנה הראשונה.

 

בניין משרדים בניין משרדים צילום: גלעד קוולרציק

 

נכסים מסחריים הניבו 7.6% לעומת 7.8%, ונכסי תעשייה ולוגיסטיקה הניבו 8.1% לעומת 8.3%. שיעור התשואה הוא היחס בין ההכנסה השנתית מהשכרת הנכס, לשוויו המוערך. בסקירה של אלדרוטי התבססו על נתונים שנאספו מעסקאות שכירות ומכר במועדים סמוכים, וכן על ניתוח של דוחות כספיים של חברות העוסקות בנדל"ן מניב.

 

לדברי אלדרוטי הירידה בשיעורי התשואה נובעת מירידה בריבית בנק ישראל בתקופה המקבילה מ-0.75%, ל-0.25%, וירידה בתשואות הנומינליות והריאליות של אג"ח ממשלתיות ארוכות טווח.

 

לדברי אוהד דנוס יו"ר לשכת שמאי המקרקעין: "שוק הנדל"ן המניב ממשיך להפגין יציבות שלא נאמר איתנות. הירידה בתשואות נובעת מהמשך הריבית האפסית במשק והיעדר אפיקי השקעה אלטרנטיביים, אשר משפיעים על הביטחון של השוכרים והמשכירים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x