$
חדשות נדל"ן

בבוקר לח בשנת תשע"ה: נמכר בית היסטורי בירושלים

ביתו של חיים סלומון, ממקימי טבע ובנו של יואל משה סלומון, נמכר ב־15 מיליון שקל. הבית בירושלים נבנה בתחילת המאה ה־20 ומוגדר לשימור

דותן לוי 08:4021.05.15

בית נכדתו של יואל משה סלומון בירושלים נמכר ב־15 מיליון שקל לרוכש פרטי תושב חוץ, כך נודע ל"כלכליסט". הנכס נמכר במסגרת ניהול עיזבונה של נעמי סלומון. מנהלי העיזבון שבאמצעותם בוצעה העסקה הם השופט בדימוס ד"ר מישאל חשין (הנשוי לאחייניתה של סלומון) וד"ר עודד יניב, באמצעות עורכי הדין צבי אגמון, ישי איציקוביץ ורוני מונק ממשרד אגמון ושות', רוזנברג הכהן ושות'. מכירת הנכס כפופה לקבלת אישור בית המשפט. הבית, ברחוב רמב"ן 16, ממוקם על מגרש של 628 מ"ר, ושטחו הבנוי הוא כ־150 מ"ר. הוא כולל זכויות בנייה נוספות אך מוטלות עליו מגבלות שימור מחמירות. הבית נבנה במקור עבור זוג צעיר לקראת חתונתו, אך החתונה בוטלה וחיים סלומון רכש את הנכס והתגורר בו.

 

חיים סלומון היה תעשיין ואיש ציבור ידוע בבירה - אביו היה יואל משה סלומון, ממייסדי פתח תקווה, והוא עצמו היה אחד משלושת מייסדי מפעל התרופות "סלומון, לוין ואלשטיין", שהפך מאוחר יותר לענקית הפרמצבטיקה הישראלית טבע. סלומון אף היה מועמד לתפקיד ראש עיריית ירושלים. בתקופת המנדט החרים השלטון הבריטי את הבית במסגרת הפיכת האזור לאזור ביטחון, והוא שימש כקנטינה. לאחר מלחמת העצמאות חזר הבית לידי משפחת סלומון והוא נשאר בצורתו המקורית עד היום. בעלת הבית האחרונה, עו"ד נעמי סלומון, היתה יועצת משפטית ונפטרה ב־2011 בגיל 97.

 

הבית ברחוב רמב"ן. נמכר לתושב חוץ הבית ברחוב רמב"ן. נמכר לתושב חוץ צילום: אלכס קולמויסקי

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x