שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

עיריית הרצליה אישרה פרויקט ראשון לדיור בר־השגה

ל"כלכליסט" נודע שהפרויקט ייבנה על קרקע פרטית בתמורה לתוספת זכויות שניתנו ליזמים ויימכר לבני המקום במחיר של כ־1.2 מיליון שקל לדירת 3 חדרים, כמחצית מהמחיר באזור

דותן לוי 08:1320.05.15

מועצת עיריית הרצליה אישרה אתמול (ג') פרויקט ראשון לדיור בר־השגה ברחוב אמה טאובר בעיר, כך נודע ל"כלכליסט". הפרויקט עבר את אישור ועדת המשנה לתכנון ובנייה, וכעת צפוי לעבור לאישור הוועדה המחוזית.

מדובר בפרויקט שייבנה על קרקע פרטית בשטח של כדונם ברחוב אמה טאובר 9 בשכונת אשרמן. הקרקע מוחזקת על ידי חברת דביר נדל"ן והשקעות וכוללת כיום זכויות לבניית 4 קומות ו־8 יחידות דיור גדולות בנות כ־120 מ"ר. בחברה ביקשו להגדיל את זכויות הבנייה והציעו מתווה לבניית דיור בר־השגה במחירים מפוקחים בתמורה להגדלת הזכויות. במתווה החדש ייבנה בניין בן 10 קומות בדומה ליתר הבניינים בסביבה שהנם בני 8–9 קומות ויכלול 40 יח"ד של 3 חדרים ובשטח של 77 מ"ר. בנוסף יכלול הפרויקט מחסן של כ־5 מ"ר וחניות. כמו כן בעירייה בנו מפרט שיחייב את היזמים בבניית הפרויקט.

 

לפי ההסכם עם היזמים, העירייה היא זו שתערוך את ההגרלה בין הזכאים שיירשמו לפרויקט, והחברה תמכור את הדירות במחירים שינועו מ־1.2 מיליון שקל לדירה בקומה הראשונה, כל עלייה בקומה תעלה 10 אלף שקל נוספים. בצורה זו גם הדירה בקומה העשירית לדוגמה תימכר בכ־1.3 מיליון שקל בלבד. מדובר במחירים נמוכים במיוחד כיוון שדירות 4 חדרים בשטח של כ־100 מ"ר באזור זה נמכרות סביב 2.4–2.5 מיליון שקל. בחישוב לפי מ"ר ובהתאם לגודל הדירה הצפוי, דירה כזו היתה צפויה להימכר בשוק החופשי בתמורה לכ־1.9 מיליון שקל.

 

הרצליה (ארכיון) הרצליה (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

על פי הקריטריונים שנקבעו גם הם על ידי העירייה, על המועמדים להיות חסרי דירה ותושבי הרצליה לפחות בארבע השנים האחרונות, או בשש שנים מתוך 15 השנים האחרונות. התנאים אף מפרטים את סך ההכנסה החודשית המקסימלית להגשת מועמדות לפרויקט. הקריטריונים יהיו פתוחים לרווקים וזוגות צעירים בגילי 22–40 בהם נשואים, חד מיניים, ידועים בציבור ומשפחות שבראשן הורה עצמאי. בעירייה בוחנים כעת את האפשרות ליצור כמה מסלולים כך שאחוז מסך הדירות בפרויקט יוקצה לזוגות נשואים, לרווקים וכו'.

 

הזכאים ייבחרו בהגרלה שתתבצע באמצעות תוכנה ממוחשבת בפיקוח חיצוני באחריות החברה לפיתוח הרצליה בע”מ. תקופת הבעלות וההחזקה המינימלית של הקונה תהיה חמש שנים, כדי למנוע רכישת הדירה לצורכי השקעה.

 

בעירייה ציינו כי מעבר לתוספת הזכויות ליזמים, לא ניתנו להם הקלות נוספות כגון פטור מהיטל השבחה. בהרצליה צפוי להיבנות פרויקט לדיור בר־השגה להשכרה שבו זכתה חברת אפריקה ישראל ובמסגרתו ייבנו 215 יח"ד, ובעירייה בוחנים כעת הקמה של ארבעה פרויקטים נוספים על קרקעות בבעלות העירייה.

 

לדברי ראש עיריית הרצליה משה פדלון: "המהלך הנו חלק מפעולות העירייה להשאיר את בני הרצליה בעיר כדי שלא יידרשו לחפש פתרונות דיור במקומות אחרים בארץ". מאיה כץ, מ"מ וסגנית ראש העירייה, הוסיפה כי "המתווה הוצג למועצת העיר לאחר עבודה יסודית לקביעת הקריטריונים, שאישורם עתיד להוות הזדמנות להניב מאות יחידות דיור בעוד פרויקטים בעיר".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x