שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

עסקת קרקעות ברחובות: 43 דונם נרכשו תמורת כ-15 מיליון שקל

קבוצת Lee Marshel בבעלות שי ניסים רכשה את הקרקע החקלאית במטרה לקדם תוכניות בנייה בשיתוף עם העירייה; המחיר משקף זינוק של למעלה מ-400% בתוך עשור

דותן לוי 11:5521.04.15

קבוצת Lee Marshel יזמות נדל"ן שבבעלות איש העסקים שי ניסים, רכשה 43 דונם של אדמות חקלאיות בסמוך לכביש 431 ברחובות, תמורת כ-15 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בחלק ממהלך רחב יותר שמקדמת החברה בשנים האחרונות לרכישת קרקעות חקלאיות על מנת לנסות ולקדם תוכנית רחבה לבנייה.

 

מעבר לרכישה זו רכשה החברה כ-131 דונם מול 'אחוזת הנשיא' במזרח רחובות בסכום כולל של 39 מיליון שקל, וכך למעשה היא איגדה עוד עשרות דונמים לידי הסכמי שיתוף מאחדים. סך כל הרכישות של החברה באזור זה מסתכם בשטח של כ- 174 דונם. חלק מהקרקעות ישווקו לכלל המשקיעים וחלקם יוחזקו על ידי החברה לקידום תוכניות.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: אלכס קולומויסקי

 

הרכישה האחרונה מציגה תג מחיר של כ-340 אלף שקל לדונם, זאת לעומת סכום של כ-80 אלף שקל לדונם ששיקף את המחירים באזור נכון לשנת 2006 כך שמדובר בזינוק של כ-400%.

 

"אנו חושבים שאיגוד רחב כל כך של קרקעות פרטיות, יכול להוות פיתרון מהיר למצוקת הדיור בעיר כמובן בתמיכת הרשויות. יזמים ומשקיעים יכולים להניע במהירות את כל השוק" אומר שי ניסים, מנכ"ל ובעלי החברה, לדבריו, "המטרה שלנו לאגד הסכמי שיתוף נרחבים, כדי להיות מספיק גדולים וכדי להניע תוכניות עתידיות על הקרקע בשיתוף עיריית רחובות".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x