שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

במשרד הבינוי מגבשים תוכנית להגדלת היצע הדיור במגזר הערבי

האדריכל הראשי במשרד יוסי שטיינברג ל"כלכליסט": "בחודשים האחרונים אנחנו בודקים לעומק את האפשרות לבצע מהלך מקיף לטובת המגזר הלא יהודי"

יעל דראל 08:1601.04.15

מצוקת הדיור בישראל תהיה מסוגיות הליבה בממשלה החדשה, ול”כלכליסט” נודע כי אחת התוכניות המקודמות בחודשים האחרונים במשרד הבינוי היא תוכנית להגדלת היצע הדיור במגזר הערבי, עם פוטנציאל של 100 אלף יחידות.

 

 

האדריכל הראשי במשרד, יוסי שטיינברג, אישר בשיחה עם "כלכליסט" את הפרטים, וציין כי "בחודשים האחרונים אנחנו בודקים לעומק את האפשרות לבצע מהלך מקיף לטובת המגזר הלא יהודי.

 

אום אל פאחם אום אל פאחם צילום: ערן יופי כהן

 

התוכנית המתגבשת כוללת הקמה של בין ארבע לחמש שכונות חדשות בכל אחד מחמשת המחוזות במדינה. כל שכונה
חדשה יכולה להכיל על פי ההערכות שלנו כ־5,000 יחידות דיור". המהלך מצוי בשלבי איתור עתודות קרקע בסמוך ליישובים קיימים. "המטרה היא לא להקים יישובים חדשים - צעד תכנוני שעשוי להימשך זמן רב - אלא להקים שכונות צמודות דופן ליישובים קיימים, במטרה להתחבר לתשתיות קיימות ולזרז הליכים", אומר שטיינברג.

 

בנובמבר 2014 אישרה המועצה הארצית לתכנון ובנייה את תוכנית המתאר להקמת יישוב עירוני חדש עבור האוכלוסייה הערבית בצפון הארץ. העיר החדשה, שצפויה לקום מזרחית לעכו, תכלול כ־40 אלף תושבים בשלבי סיום הקמתה. ואולם הליך התכנון המפורט טרם יצא לדרך. על פי ההערכות, העיר החדשה תספק מענה לכ־10% בלבד ממחסור יחידות הדיור במגזר הערבי.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x