שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

רותמים את שוק ההון למצוקת הדיור: דחיית תשלום מס שבח למייסד קרן השקעות בנדל"ן

כך פרסמה רשות המסים בתזכיר חוק שנועד לעודד הקמת קרנות להשקעה בנדל"ן להשכרה. מנהל הרשות: "הכנסת הקרנות החדשות לחוק תתרום להגדלת היצע הדירות להשכרה"

עמרי מילמן 11:0622.03.15
רשות המסים פרסמה תזכיר חוק שנועד לעודד הקמת קרנות ריט- להשקעה בנדל"ן להשכרה. התזכיר שפורסם אמור לטפל בשחרור חסמים שזוהו בהקמה של קרנות ריט (REIT-Real Estate Investment Trust), במטרה לרתום את שוק ההון למצוקת הדיור הקיימת בישראל.

במסגרת התיקונים המוצעים בתזכיר יקבל מייסד של קרן ריט פטור מתשלום מס שבח, בעת העברת הנכסים לחברה, שמהווה למעשה דחייה של תשלום המס עד למימוש המניות שלו בחברה או עד למימוש הנכסים עצמם. תשלום מס השבח היווה אחד החסמים המשמעותיים שכן הוא דרש ממקים הקרן לתשלום מס גבוה בשלב בו אין לו הון נזיל, בכדי שלא להשית את המס על כלל בעלי המניות בקרן בשלב מאוחר יותר. כעת תעשה הפרדה, המס ישולם רק על ידי בעל הנכס, אך בשלב מאוחר יותר בו יש לו הון נזיל.

 

עוד נקבע כי כדי לשפר את הכדאיות הכלכלית להקמת הקרנות, המס על הרווחים מהשכרת מקרקעין מניבים לצרכי דיור להשכרה ורווח ההון ממימוש מקרקעין יעמדו על שיעור של 20% בלבד (בעוד שמס על רווחי הון עומד על 25% ומס על השכרת נדל"ן ליחיד הוא בגובה מס הכנסה, או 10% מהתקבולים, ללא הכרה בהוצאות.

 

בנייה ברעננה (ארכיון). האוזר: "תזכיר החוק יסלול את הדרך להקמת קרנות נוספות" בנייה ברעננה (ארכיון). האוזר: "תזכיר החוק יסלול את הדרך להקמת קרנות נוספות" צילום: אוראל כהן

 

מאז חקיקת התשתית הרגולטורית להקמת קרנות הריט בישראל בשנת 2006 הוקמו רק שתי קרנות בלבד, בעוד שבשאר העולם קרנות הריט הולכות וצוברות תאוצה.

 

מנהל רשות המסים, משה אשר: "שחרור החסמים בהקמת הקרנות יאפשר לקרנות נוספות להיכנס לשוק, תוך שהן מאפשרות למשקי הבית השקעה עקיפה בשוק הנדל"ן המניב והדיור, בסיכון נמוך יותר. הכנסת הקרנות החדשות לחוק תתרום להגדלת היצע הדירות להשכרה".

 

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר: "לאחר שנים של קיפאון בענף קרנות הריט, תזכיר החוק יסלול את הדרך להקמת קרנות נוספות, המשקיעים ושוק ההון הישראלי יצאו נשכרים מכך".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x