$
חדשות נדל"ן

תדהר ואקרו נדל"ן זכו במכרז לבניית הפרויקט בשוק העלייה בת"א

בפרויקט ייבנו 147 יח"ד, 70 מתוכן להשכרה ע"י העירייה. מדובר במכרז מיוחד לפיו העירייה תשלם לחברות היזמיות כ-45 מיליון שקל על הדירות להשכרה ועל חניון ל-260 מקומות חניה

יעל דראל 11:1505.03.15

מכרז שוק העלייה בתל אביב הסתיים בהצלחה עם זכייתן של תדהר ואקרו נדל"ן במגרש המיועד להקמתם של שלושה בניינים – אחד מהם יכלול 70 דירות להשכרה ושני בניינים נוספים שיכללו 77 דירות. בעבר ניסתה העירייה לבצע את המכרז ללא הצלחה.

 

המגרש, בבעלות עיריית תל אביב, ממוקם במתחם הרחובות עלייה, וולפסון, מטלון וצ'לנוב ובמקום קיימים שני מבנים ששימשו בעבר את "שוק העלייה".

 

הייחוד במכרז זה הוא העובדה כי החברות היזמיות אינן צפויות לשלם לעיריית תל אביב עבור הקרקע, והצעתן משקפת את הסכום שעיריית תל אביב תשלם להן תמורת הפרויקט. מכאן שהצעתן של תדהר ואקרו נדל"ן היתה ההצעה ששיקפה את הסכום הנמוך ביותר.  

 

שוק העלייה בדרום ת"א שוק העלייה בדרום ת"א צילום: עמית שעל

 

מבנה המכרז כולל התחייבות של החברות היזמיות לבניית שלושת הבניינים, לצד שטחי מסחר בהיקף של כ-600 מ"ר, תמורת מכירת 77 הדירות בשני הבניינים ותמורת העברתו של הבניין השלישי המיועד ל-70 דירות להשכרה, לידי עיריית תל אביב, אשר צפויה לנהל את השכרתן לתקופה בלתי מוגבלת. בניין זה צפוי להיות בן 12 קומות והדירות בו יהיו על פי התכנון בגודל עיקרי של כ-80 מ"ר.

 

עבור בניית הבניין להשכרה שיועבר לעירייה, תשלם עיריית תל אביב לחברות כ-20 מיליון שקל. בנוסף, העירייה צפויה לשלם כ-25 מיליון שקל נוספים לאקרו נדל"ן ותדהר, תמורת חניון ציבורי עם 260 מקומות חניה שיוקם במקום.

 

מנכ"ל ויו"ר תדהר, גיל גבע, אמר ל"כלכליסט": "על פי המכרז, הקרקע תעבור קניינית על שמם של היזמים רק כאשר יושלמו ההתחייבויות הפרויקט, ולוח הזמנים המשוער להשלמתו הוא כ- 45 חודשים. בניסיון הקודם מבנה המכרז לא היה כלכלי, בעיקר משום שהוא חייב את היזם לנהל את פרויקט הדיור להשכרה למשך 10 שנים בטרם יוכל למכור אותו. בסיבוב הנוכחי העירייה הבינה כי עליה לשנות את המבנה, ואני סבור כי המבנה הנוכחי של המכרז היה מוצלח. זוהי עבודה טובה מצד העירייה שמכניסה פה את היד לכיס ומוציאה לדרך דיור להשכרה".

 

גבע העריך עוד כי עם השלמתו של הפרויקט, יחול שינוי משמעותי בפניו של האזור. "זה מהלך שיוביל תפיסה חדשה עבור הרובע הזה וייצור רצף אורבני מפלורנטין לכיוון התחנה המרכזית הישנה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x