שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

אלעד מגורים תשלם 7 מיליון שקל לבעלי קרקעות באזור

החברה שבבעלות יצחק תשובה תשלם לבעלי קרקעות בפרויקט "דנקנר באזור", לאחר שהחברה ושותפתה, אביסרור משה ובניו, הפסיקו להעביר כספים ממכירת דירות בו

דותן לוי 08:3824.02.15
חברת אלעד ישראל מגורים שבבעלות יצחק תשובה ושותפתה לפרויקט "דנקנר באזור" חברת אביסרור משה ובניו, ישלמו לבעלי קרקע בעיר אזור 7 מיליון שקל, כך קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

בשנת 2005 התקשרו בעלי הקרקע באזור בהסכם עם היזמים (דנקנר, שנרכשה לימים בידי אלעד ישראל מגורים ואביסרור משה ובניו) למכירת הקרקע. הזכויות שנמכרו יועדו לבנייה רווייה, והוקמו שני מגדלי מגורים הכוללים 192 דירות. בהסכם נקבע כי היזמים ישלמו לבעלים חלק מהתמורה שתתקבל על הדירות שיימכרו בפרויקט (עסקת קומבינציה) וחלקם של הבעלים יעמוד על 29% מכל התמורות, כשחלק נוסף יועבר להם אם המחיר הממוצע של יחידת דיור בפרויקט יעבור רף מסוים. התמורה הנוספת לבעלים במקרה של עליית מחירים נקבעה על שיעור שבין 35% ל־53% בהתאם לגובה העלייה. אלא שבעלי הקרקע טענו כי לקראת סוף שיווק הפרויקט התנערו היזמים מחובותיהם ובניגוד להסכם הפסיקו להעביר את התשלומים, ובהם התמורה הנוספת.

 

ב־2010 הוגשה באמצעות עו"ד חדווה הס־קיבש, שותפה במשרד מ. פירון ושות', תביעה על סכום של 17 מיליון שקל. בעקבות התביעה ניאותו החברות להעביר לבעלי הקרקע תשלום של 4 מיליון שקל ובהמשך התנהל הליך גישור במסגרתו הגיעו להסכם פשרה, שלפיה אלעד ואביסרור ישלמו 7 מיליון שקל, כך שבסך הכל מדובר בתשלום 11 מיליון שקל לבעלי הקרקע. הסכם הפשרה אושר בסוף 2014 בתוקף של פסק דין, ונפסק כי בעלי הקרקע יקבלו חצי מהאגרה ששילמו (כ־250 אלף שקל). לאחר בקשה נוספת שהגישו הבעלים ובה תבעו לקבל את מלוא האגרה קיבל בית המשפט את בקשתם בתחילת החודש.

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: גיל יוחנן, Ynet

 

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x