חדשות נדל"ן

בניין לשימור בלבונטין נמכר ב-30 מיליון שקל לקבוצת רכישה שאורגנה על ידי ויה נדל"ן

הקבוצה שמוביל מנכ"ל עוגן נדל"ן לשעבר ניר לוי רכשה מחברת בנייני העיר הלבנה את הבניין בתל אביב שכולל 6 דירות ב-3 קומות. בסופו של דבר אמור הפרויקט לכלול 31 דירות

דותן לוי 10:5017.02.15

חברת בנייני העיר הלבנה בבעלותם של איציק בן שהם וגיל חכם מכרה בניין לשימור ברחוב לבונטין 24 לקבוצת רכישה שאורגנה ע"י חברת ויה נדל"ן שבשליטת ניר לוי לשעבר מנכ"ל חברת עוגן נדל"ן מקבוצת אוסיף. מדובר בבניין לשימור ללא הגבלות מחמירות הכולל 6 דירות ב-3 קומות. 

 העיר הלבנה רכשה את הבניין בשנת 2012 בסכום של 14 מליון שקל ומאז קידמה היתר בניה שהשביח את הנכס. ההשבחה כללה תוספת קומות, תוספות בניה בחלק האחורי של הבנין, תוספת דירות מרתף וחלוקת הדירות הקיימות. על פי ההיתר החדש כולל הבנין 31 יח"ד וכן מסחר בחזית הרחוב. הבניין יכלול 5 קומות וכן קומת מרתף למגורים בשטח כולל של 1,650 מ"ר.

 

באוגוסט 2014 קבוצת הרכישה קיבלה אופציה מחברת בנייני העיר הלבנה המתמחה בהשבחה ויזום נדלן ובפרויקטים של התחדשות עירונית, לרכישת הבניין, ובאחרונה השלימה את גיבוש הקבוצה ואת התנאים לרכישתו. במסגרת קבוצת הרכישה, נמכרו דירות 2 חדרים בנות 45 מ"ר לחברי הקבוצה בעלות שבין 1.5 ל-1.6 מליון שקל.

 

מנכ"ל בנייני העיר הלבנה איציק בן שוהם. רכשו את הבניין לפני 3 שנים ב-14 מיליון שקל מנכ"ל בנייני העיר הלבנה איציק בן שוהם. רכשו את הבניין לפני 3 שנים ב-14 מיליון שקל צילום: סיון שחור

 

עסקה זו משלימה סבב של מספר עסקאות מימוש שביצעה בניני העיר הלבנה בשכונת גינת השרון (גן החשמל) בשנים האחרונות ובעצם מסכמת את פעולת ההשבחה של החברה במתחם ב- 6 השנים האחרונות. בעסקה קודמת, מכרה החברה ב-2010 לחברת "לב לבונטין" מגרש מאוחד של 4 מגרשים קטנים אשר על אחד מהם עמד במשך שנים רבות "בית הקבלן" של ארגון הקבלנים בישראל בכ-70 מליון שקל.

 

כמו כן, הסדירה החברה את זכויות הבניה בבית הפניקס הסמוך (פינת הרחובות הרכבת ולבונטין). לאחר הסדרת הזכויות וקבלת האישורים לגבי היקפי הבניה האפשרית, נמכר המגרש במרץ 2010 לחברת דורון אביב בכ 80 מליון שקל. בשנת 2012 בסמוך לבית הפניקס, ברחוב לבונטין 28, ביצעה החברה עד גמר, פרויקט שכלל מגורים ומסחר וכן ניוד זכויות בניה עודפות לאתרים אחרים לבעיר.

 

איציק בן שוהם, מנכ"ל בניני העיר הלבנה אמר בעקבות המכירה, "לפני מספר שנים זיהינו את הפוטנציאל של שכונה גינת השרון והיינו חלוצים ברכישת נכסים וייזום פרויקטים בתוכה והשבחתם. אנו גאים לראות לאחר מספר שנים כי הצלחנו לשנות את פני השכונה ללא הכר וכעת נמצאים בשלבי בניה ואכלוס מעל 200 יח"ד ושטחי מסחר נרחבים שיזמנו במתחם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x