$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

חברת ויתניה השלימה תוספת בנייה של 3 קומות לפני קבלת היתר

מדובר בבניין משרדים ברחבו משכית בהרצליה פיתוח. בידי החברה היה היתר אדריכלי בלבד מהוועדה המקומית שלא מאפשר את בניית פנים הקומות

דותן לוי 08:3005.02.15

חברת ויתניה, מהיזמות הבולטות בתחום המשרדים בישראל, בנתה שלוש קומות בבניין משרדים שהקימה בהרצליה פיתוח מבלי שהיה בידיה היתר בנייה, כך נודע ל"כלכליסט".

 

התב"ע המקורית של הבניין, הממוקם ברחוב משכית 14, אפשרה לחברה להקים חמש קומות וזאת בשל הגבלות של משרד התחבורה על תוספת שטחים באזור התעסוקה של הרצליה עד להקמת מחלף הרב מכר. החברה קיבלה היתר מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה הרצליה להגבהת הבניין בשלוש קומות נוספות (6–8), אך מדובר בהיתר אדריכלי אשר אינו מאפשר את בניית פנים הקומות.

 

בדצמבר 2013 הגישה החברה בקשה להשלמת הקומות בהתאם לחוות דעת של משרד התחבורה אשר תאשר את המשך הבנייה. הבקשה אושרה במאי 2014 אך רק ב־11 בינואר 2015 התקבל אישור הוועדה המחוזית תל אביב במשרד הפנים ולפיו ניתן להשלים את הקומות, כלומר לבנות את תוספת השטחים מבלי התנאי המחייב את הקמת מחלף הרב מכר. גם אישור זה אינו היתר בנייה אשר הוא המסמך היחיד המאפשר את הבנייה בשטח, וכל זאת כאשר הקומות כבר נבנו בפועל במחצית הראשונה של 2014. לפי תוכניות החברה, הבניין אמור להיות מאוכלס בקיץ 2015. כעת יצטרכו הוועדה המחוזית והרשות המקומית לבחון את התנהלותה של החברה ואת מתן היתר הבנייה.

 

שטח הקומות שנבנו ללא היתר משתרע על כ־4,750 מ"ר כאשר הקומה השמינית כוללת מרפסת בשטח של כ־900 מ"ר המיועדת לאירועים של החברה השוכרת.

 

משכית 14 בהרצליה פיתוח. 4,750 מ"ר בלי היתר משכית 14 בהרצליה פיתוח. 4,750 מ"ר בלי היתר צילום: עמית שעל

 

הפרויקט בהרצליה פיתוח נבנה במסגרת עסקת קומבינציה. שותפתה של ויתניה לפרויקט היא חברת המכניקה פדקו, אשר החזיקה בקרקע וסגרה איתה על העסקה. הבניין עצמו נקרא ויתניה פדקו, אך עם זאת מי שמובילה את הפרויקט היא חברת ויתניה. עוד נודע ל"כלכליסט" כי הבניין כולו הושכר לחברת ורינט כתוספת שטחים לבניין שמשכירה ורינט מוויתניה (50%) בבית ורינט, הממוקם גם הוא ברחוב משכית וכולל כ־19 אלף מ"ר של משרדים.

ורינט צפויה לשלם עבור השטחים ששכרה כ־65 שקל למ"ר ברמת מעטפת.

 

חברת ויתניה מחזיקה בבעלותה מאות אלפי מ"ר של משרדים, מסחר ודיור מוגן. בין היתר בבעלותה נמצאים בית זיויאל ברמת החייל, המשתרע על כ־32 אלף מ"ר; כ־9,000 מ"ר המושכרים לטובת מלון לאונרדו ברמת החייל; בית ורינט המשתרע על כ־20 אלף מ"ר באזור התעשייה הרצליה פיתוח. ויתניה מוחזקת על ידי פלינג קרגו (20.83%), גיתם מערכות (15.1%), אחים חממה (13%) וטרה ביתא (13.02%). יו"ר החברה הוא אהוד סמסונוב, המחזיק ב־7.55% ממניות החברה, והמנכ"ל הוא עופר זיו. בעלי מניות נוספים הם גד ודן פרופר. תגובות ויתניה ועיריית הרצליה לא התקבלו עד סגירת הגיליון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x