שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

ביהמ"ש דחה האשמות כי קשיש בן 83 ביצע בנייה בלתי חוקית

עיריית חולון האשימה כי הקשיש בנה בחצר ביתו מחסן לשימושו האישי. הקשיש הודה כי המחסן שלו, אך ביהמ"ש בעיר קבע כי אין ערך להודאתו בשל גילו ומצבו

דותן לוי 10:2629.01.15
בית המשפט לעניינים מקומיים בחולון זיכה קשיש בן 83 מהאשמה של בנייה בלתי חוקית ושימוש בנכס שנבנה, כך עולה מפסק דין שניתן לאחרונה. פסק הדין מגולל את האשמות עיריית חולון ולפיהן הקשיש בנה בחצר ביתו מחסן בגודל 4 מ"ר לשימושו האישי. הקשיש שהתגורר בשדרות קוגל בחולון החזיק בחצרו מחסן ובעקבות תלונת השכנים הגיע למקום פקח בנייה מטעם העירייה. כאשר הקשיש ובנו הגיעו אל הפקח, הודה הקשיש כי המחסן אכן שלו אך הבהיר כי הוא קיים במקום שנים רבות, ככל הנראה משנת 1979. כמו כן הודה הקשיש כי הוא משמש לטובת אחסון ציוד הגינון שלו. אלא שהפקח לא פעל על פי החוק, כלומר היה עליו לומר לקשיש כי הוא ממליץ לו לשכור את שירותיו של עו"ד וכי דבריו ישמשו נגדו בביהמ"ש.

 

בית המשפט קבע כי על אשמת הבנייה חלה התיישנות ואילו לגבי האשמות על שימוש בלתי חוקי במבנה אמר עו"ד עידו ואראס אשר מונה מטעם הסניגוריה הציבורית כי במקרה זה לא הוכח שהמבנה נמצא בשימוש, שכן הפקח לא נכנס לתוכו ובהחלט ייתכן מבנה שעומד נטוש. אמנם הנאשם הודה בכך שהוא משתמש במחסן, אך לטענתו אין להודאה זו כל ערך בשל גילו ומצבו, וצריך להתייחס בזהירות לדבריו. לא סתם מונה לו סינגור מהסניגוריה היות שהבינו שלא ניתן להשתמש בדבריו והודאתו נגדו.

 

 

חולון (ארכיון) חולון (ארכיון) צילום: שאול גולן

 

בפרוטוקול פסק הדין כתב השופט כי השימוש במחסן לא הוכח "אינני מקבל את הטענה שהנאשם הודה....הודאה בכתב אישום צריכה להיות לאחר שלנאשם ברורות ומובנות העובדות וסעיפי האישום", לשון פסק הדין. לסיכום כתב, "על התביעה להציג ראיות להוכחת עובדות כתב התביעה, באופן שיוכיחו יסוד חיוני ומרכזי של האשמה. יסודות אלה לא הוכחו במקרה שלפני".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x