$
חדשות נדל"ן

מעט מדי, מאוחר מדי: ארדן מינה יו"ר ועדת ערר במחוז מרכז

כחודשיים לאחר פרישתה של יו"ר ועדת הערר הקודמת הודיעו במשרד הפנים על אישור מינויה של עו"ד שרון מונטיפיורי; הנזקים מדחיית הדיונים - מיליוני שקלים

יעל דראל 19:0419.01.15

למעלה מחודשיים לאחר פרישתה של יו"ר ועדת הערר מחוז מרכז, מיכל גלקין גולן, הודיע משרד הפנים כי עו"ד שרון מונטפיורי מונתה כמחליפתה. בהודעת משרד הפנים צוין כי ראש הממשלה וממלא מקום שר המשפטים, בנימין נתניהו ושר הפנים, גלעד ארדן אישרו את המינוי, בהתאם להמלצת ועדת איתור שמונתה לנושא.

 

עם זאת, מינויה של עו"ד מוניטיפיורי כיו"ר ועדת ערר במחוז מרכז, מגיע לאחר כחודשיים שבהם כמעט ולא התקיימו דיונים בוועדה ותיקי ערר בנושאי תכנון ובנייה המתינו להכרעה תקופה ארוכה, בהיקפי נזק מוערכים של מיליוני שקלים. זאת ועוד, מונטיפיורי צפויה לשמש במקביל לתפקידה גם כממלאת מקום של יושבי ראש ועדות הערר במחוזות חיפה, ירושלים , תל-אביב, צפון והדרום.

 

אתר בנייה. במשך חודשיים לא התקימו דיונים בעררים במחוז המרכז אתר בנייה. במשך חודשיים לא התקימו דיונים בעררים במחוז המרכז צילום: אוראל כהן

 

מינויה של מונטיפיורי מהווה רק פתרון חלקי לבעיית ועדות הערר, עליה מתריעים אנשי המקצוע בתחום התכנון והבנייה מזה תקופה ארוכה. לצד גלקין גולן, גם יושב הראש של ועדת הערר במחוז תל אביב, עו"ד מיכה גדרון, עזב את תפקידו לפני למעלה מחודשיים – ובוועדה זו טרם מונה לו מחליף. מצב זה, אשר עליו התריעו יושבי ראש הוועדות טרם פרישתם, בתקופת כהונתו של שר הפנים הקודם, גדעון סער, היה ידוע מזה תקופה ארוכה במשרד הפנים ובימים האחרונים זכה למחאה במסגרת התארגנות רחבת היקף של גופים מקצועיים ואנשי מקצוע.

 

בעצומה שנחתמה בימים האחרונים, בה היו שותפים איגוד חברות תמ"א 38 והתחדשות עירונית באיגוד לשכות המסחר, לצד ועדת קניין ומקרקעין של ועד מחוז תל אביב והמרכז, הוועדה למוסדות ציבור של לשכת עורכי הדין בישראל, משרד עפר טויסטר עורכי דין, לשכת שמאי המקרקעין בישראל וכן התאחדות בוני הארץ ואיגוד המתכננים, קראו אנשי המקצוע לנתניהו וארדן למנות לאלתר את יושבי הראש בוועדות.

"מזה יותר מחודשיים ועדות הערר לתכנון ולבניה במחוז תל אביב ובמחוז מרכז משותקות נוכח עזיבת יושבי הראש הקודמים ואי מינוי מיידי של מחליפים. נכון להיום טרם אושרו מינויים חדשים וחלק ניכר מהליכי התכנון בשני המחוזות תקועים לחלוטין", נכתב בעצומה.

 

לטענת יוזמי העצומה, "חוסר תפקודן של ועדות הערר גורם לנזקים רבים כגון: פגיעה באינטרס הציבורי לקידום תכנון מיטבי, נזק כספי כבד לבעלי קרקעות וליזמים, ביטול חוזים, שימוש לרעה בהעדר הליכי תכנון וסכנה לחיי אדם. ככל שהזמן חולף המצב הולך ומחמיר, פרויקטים אינם יוצאים לפועל, חוזים מתבטלים והנזק הולך ומצטבר."

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x