$
חדשות נדל"ן

הנגב החרדי: נדחו ההתנגדויות להקמת העיר החדשה כסיף

הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים של המועצה הארצית דנה אמש בהתנגדויות שהוגשו מצד ארגוני סביבה ומספר יישובים והחליטה לדחות אותן ולאפשר את הקמת העיר העתידית בצומת תל ערד

יעל דראל 13:2014.01.15
התוכנית להקמתה של העיר החרדית כסיף בנגב, אשר זכתה להתנגדות מצד ארגוני סביבה ומספר יישובים, קיבלה אור ירוק מוועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים של המועצה הארצית (הוולנת"ע) וצפויה להגיע בקרוב לאישור סופי במועצה הארצית. הוועדה דנה אתמול (ג') בהתנגדויות והחליטה לדחות אותן ולאפשר את הקמתה של העיר העתידית, אשר על פי התוכניות תכלול בין 80 ל-100 אלף תושבים, בשטח של כ-6,400 דונם הממוקם בצומת תל ערד ובסמוך לגן הלאומי תל ערד.

 

היישוב החדש, המיועד על פי התוכנית לאוכלוסייה בעלת צביון דתי-חרדי, צפוי להיות מאופיין בדירות גדולות בבנייה רוויה של מבנים בני 4-5 קומות ובשיעור גבוה של צמודי קרקע ביישוב אשר יהוו בין 15%-20% מסך יחידות הדיור בו. החלטת הוולנת"ע מגיעה כ-8 שנים לאחר החלטת הממשלה על הקמתו של היישוב ובמשרד הבינוי, אשר הופקדו על גיבוש התוכנית, מעריכים כי הליכי התכנון במועצה הארצית יסתיימו השנה ובשנת 2017 יינתן תוקף לשיווקם של המגרשים.

 

בנייה באלעד. בקרוב תיבנה עיר חדשה לציבור החרדי בנייה באלעד. בקרוב תיבנה עיר חדשה לציבור החרדי צילום: אוראל כהן

 

מי שהתנגד לתוכנית הם נציגי עמותת אדם טבע ודין, אשר טענו בהתנגדותם כי מדובר בתוכנית שסותרת את עקרונות מדיניות התכנון הארצי, בדבר חיזוקם של יישובים קיימים והימנעות מהקמת יישובים חדשים, וכי היא מעודדת הפרדה מגזרית ועלולה בנוסף לגרום התכנית עלולה לגרום לפגיעה בערכי טבע המצויים בבקעת ערד, לרבות בגן הלאומי תל ערד.

 

מי שעוד התנגד לתוכנית הן שלוש התנחלויות בדרום הר חברון שטענו אף הן כי אין הצדקה להקמתו של יישוב חדש וכי כסיף צפויה לגרום לפגיעה בפרנסתם, בשל חשש מפגיעה בשטחי החקלאות של אותם יישובים, הסמוכים לשטח העתידי שבו תיבנה העיר.

 

מי שבירך על ההחלטה הוא שר הבינוי אורי אריאל, שציין כי "משרד הבינוי מוביל יחד עם משרד הפנים הקמת עיר חדשה בנגב שתעודד את ההתיישבות בנגב ותיתן פתרון דיור נוסף למגזר החרדי בשנים הבאות. נמשיך למצוא פתרונות להגדלת ההיצע ולהורדת מחירי הדיור לכלל האזרחים והמגזרים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x