$
חדשות נדל"ן

ארדן אישר בניית 12 אלף יח"ד בתל אביב

שר הפנים חתם על אישור תוכנית 3700 בצפון העיר שהמתינה לאישור עשרות שנים. היתרי בנייה ראשונים יתקבלו רק ב־2019

דותן לוי 08:2413.01.15

שר הפנים גלעד ארדן חתם בימים האחרונים על אישור תוכנית תא/3700 בצפון־מערב תל אביב הכוללת כ־12 אלף יח"ד, כך נודע ל"כלכליסט".

 

מדובר במהלך משמעותי לתוכנית שנוגעת לקרקעות היקרות של המדינה, ועברה גלגולים רבים עוד משנות השישים ועד שאושרה במרץ האחרון בוועדה המקומית ובוועדה המחוזית. כעת תפורסם התוכנית למתן תוקף ויחל שלב הכנת תוכניות מפורטות - אז ייקבעו סופית הזכויות לכל בעל קרקע, ויתאפשר להוציא היתרי בנייה לכל מתחם ומתחם. ההערכות האופטימיות ביותר מדברות על היתרי בנייה בשנים 2019–2021.

 

אזור אוויר של צפון ת"א החדש אזור אוויר של צפון ת"א החדש

 

 

התוכנית להקמת רובע חדש בצפון־מערב תל אביב משתרעת על פני שטח של כ–1,900 דונם, משדה דב בדרום ועד גבול הרצליה בצפון. לקידום התוכניות המפורטות שכרה הוועדה המקומית את שירותי האדריכלים שמאי אסיף, אלי אליקים, משה

צור, משרד קולקר ומודי אבירם. לדברי עו"ד שמואל שוב, שותף־מנהל במשרד שוב ושות' המייצג בעלי קרקעות רבים במתחם, התוכניות המפורטות שיגבשו האדריכלים והשמאי יקבעו את החלוקה בין בעלי הקרקע השונים, כך שמהחזקה בזכויות במושע (חלקה משותפת) לצד רבים אחרים, יהפכו הבעלים לבעלי זכויות עם ייעוד מוגדר.

 

בשלב זה יש חשיבות רבה להתאגדות הבעלים בקבוצה משותפת - אם הלקוחות יקבלו את מרב הזכויות במאוחד, יתאפשר קידום תוכניות ולאחר מכן מימוש מהיר והתחלת בנייה. האדריכלית פרנסין דוידי, ראש צוות צפון במינהל ההנדסה בעיריית תל אביב, אמרה בכנס שנערך לאחרונה בנושא כי העירייה מעדיפה לקיים הידברות עם קבוצות גדולות של בעלי קרקעות שהתאגדו מאשר עם בודדים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x