$
חדשות נדל"ן

בדיקת כלכליסט

עתירה: כמה דירות מחזיק מנכ"ל משרד הבינוי?

התנועה לחופש המידע הגישה עתירה בדרישה לקבל את הסכם ניגוד העניינים של שלמה בן אליהו, בעקבות פניית "כלכליסט" כי לפי הערכות הוא מחזיק ברשותו מספר גדול של דירות. באופן אבסורדי, אם תתקבל העתירה הציבור יצטרך לשאת בהוצאות המשפט

דותן לוי 08:1708.01.15

התנועה לחופש המידע הגישה עתירה לבית המשפט לעניינים מינהליים בירושלים, בדרישה לחשוף את הסדר ניגוד העניינים שעליו חתום מנכ"ל משרד הבינוי שלמה בן אליהו וכן בכירים נוספים במשרד. זאת לאחר שבן אליהו ובכירי המשרד מסרבים זה תקופה לחשוף את הפרטים. העתירה של התנועה לחופש המידע הוגשה בהמשך לפנייה של "כלכליסט" בנושא, לנוכח מידע ראשוני שלפיו בן אליהו מחזיק במספר רב של דירות מגורים, מה שעלול להעמידו במסגרת תפקידו במצב של ניגוד עניינים. 

 

 

הפנייה הראשונה למשרד בוצעה כבר לפני ארבעה חודשים, אך מאז בחרו במשרד הבינוי שלא להגיב עליה ולא לחשוף את המסמכים - בניגוד להוראות חוק חופש המידע אשר קובע כי על המידע להיות שקוף.

 

בעתירה נטען כי ב־5 באוקטובר 2014 פנתה התנועה לממונה על חופש המידע בבקשה לקבל את הסדרי ניגודי העניינים. לפי העתירה, לאחר שלא התקבל המידע פנתה התנועה לממונה, וזו אמרה כי היא מתקשה לקבל את התשובות ממשרד הבינוי, אף שהבקשה צומצמה רק למנכ"ל המשרד. אלא שגם פנייה ליועץ המשפטי של המשרד לא נענתה ולכן הוחלט על הגשת העתירה. בעתירה נכתב כי מתפקידו של היועץ המשפטי במשרד להסביר באופן מפורש למנכ"ל שעל ההסדר חל חוק חופש המידע ואינו חסוי.

 

מנכ"ל משרד הבינוי שלמה בן אליהו. המשרד התעלם מנכ"ל משרד הבינוי שלמה בן אליהו. המשרד התעלם צילום: ענר גרין

 

אם תתקבל העתירה, יידרש משרד הבינוי להציג את ההסדרים וכן לשאת בהוצאות המשפט על חשבון כספי הציבור. לפי התנועה, "הסדר ניגוד עניינים הוא מידע חיוני הדרוש להבטחת היעדר ניגודי עניינים בצמרת השלטון. טוב היה עושה משרד הבינוי לו היה מפרסם מידע זה באופן יזום עם כניסתו של מנכ"ל המשרד לתפקיד; וזאת לאור האינטרס הציבורי הרב שבמידע, תפקידו ומעמדו של מנכ"ל משרד ממשלתי, והעובדה שפרסום מידע מסוג זה אינו מטיל כל נטל בלתי סביר על הרשות", לשון העתירה. את העתירה הגישה עו"ד רחלי אדרי, היועצת המשפטית של התנועה לחופש המידע. לא התקבלה תגובת משרד הבינוי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x