$
חדשות נדל"ן

אחד העם ליזמים: חברת MINDSPACE שכרה את בניין הבורסה לשעבר

הבניין בן חמש הקומות נרכש לפני כשנה מהראל ביטוח ב-58 מיליון שקל והוא ישמש כחלל עבודה ליזמים צעירים

דותן לוי 09:0606.01.15

הבניין ההיסטורי ששימש את הבורסה לניירות ערך משנת 1983 ועד לאחרונה נשכר על ידי חברת השכרת המשרדים MINDSPACE וישמש כמתחם עבודה שיתופי לעצמאים ולעסקים קטנים.

 

החברה שכרה לאחרונה את הבניין בן חמש הקומות (מלבד קומת המסחר התחתונה המושכרת למסעדת סושיאל קלאב ואלפא בר), אשר נרכש לפני כשנה על ידי הראל ביטוח ב־58 מיליון שקל ומשתרע על פני 5,700 מ"ר. שיפוץ הבניין צפוי להתחיל בימים הקרובים, יארך כחצי שנה, וצפוי להכיל כ־600 עמדות עבודה נוספות ל־320 עמדות העבודה של החברה בשדרות רוטשילד. בנוסף לעמדות העבודה יציע המתחם גם מכונות צילום וסריקה, מטבח ובר קפה חופשיים, תחזוקת משרד וניקיון, חדרי ישיבות, תאי טלפון פרטיים, אזורי צ'ילאאוט, מתחמי ישיבה, אודיטוריום, גג לאירועים עסקיים, מכון כושר, מקלחות, תחנת עגינה לאופניים, קפיטריה וחניה תת־קרקעית, והכל בגישה של 24/7.

 

בחברה סירבו לדווח על דמי השכירות ששולמו להראל, אך על פי הערכות מדובר בכ־75 שקל למ"ר, נמוך מדמי השכירות באזור וזאת לאור השיפוץ המתוכנן, העובדה שהבניין הושכר לשוכר יחיד ותקופת השכירות. Mindspace תשכיר עמדת עבודה בכ־1,500 שקל ומחיר שכירת משרד ינוע בין 4,000 ל־11,000 שקל. שוק המשרדים המושכרים כחללי עבודה קיים בישראל זה שנים ארוכות, אך לאחרונה נוסף לחברת ריג'ס הוותיקה הנחשבת לגדולה בעולם נכנסה לארץ גם הרשת הבינלאומית WE WORK.

 

בניין הבורסה הישן באחד העם בניין הבורסה הישן באחד העם צילום: גולן חזני

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x