$
חדשות נדל

משרד הביטחון השלים את פינוי בסיס חיל האוויר בנתב"ג

כ-250 מבנים וכ-50 אלף מ"ר גגות אסבסט פונו משטח המחנה; שטח הבסיס יתחלק בין רשות שדות התעופה שתעתיק את פעילות התעופה האזרחית משדה דב לנתב"ג ולתעשייה האווירית

דותן לוי 10:5428.12.14

רגע לפני סיום השנה האזרחית דווחו היום (א') במשרד הביטחון כי עמדו בהסכמות עם המדינה לפינוי בסיס חיל האוויר (בח"א 27) מנתב"ג עד סוף 2014. הפעילות הצבאית של חיל האוויר כבר הועתקה לפני מספר שנים לבסיס נבטים וכעת הפינוי היה של מבנים בלבד.

במהלך המבצע פינה משרד הביטחון כ-250 מבנים צבאיים. חלק מהמבנים, שניתן היה לפרק, נשמרו והועתקו למתקנים אחרים של מערכת הביטחון, והשאר נהרסו ופונו מהמקום. מבנים בודדים הושארו לבקשת הגופים שיקבלו את השטח. פינוי הבסיס כלל גם מבצע רחב היקף לפינוי כ-50 אלף מ"ר של גגות אסבסט בני עשרות שנים. לשם כך שכר משרד הביטחון חברות מיוחדות, שמתמחות בפינוי אסבסט. במשרד הביטחון הסבירו כי הרס את מרבית המבנים משום  שהם היו ישנים ונהרסו לבקשת הגופים שאמורים לקבל את השטח. עם זאת, כבישים, תשתיות מים וביוב נשארו.

 

בסיס נבטים של חיל האוויר. הפעילות הצבאית כבר הועתקה אליו בסיס נבטים של חיל האוויר. הפעילות הצבאית כבר הועתקה אליו צילום: מאיר אזולאי

 

בח"א 27 הוא אחד מהבסיסים שנקבע כי יפונו בדומה לצריפין, תל השומר, סירקין ובסיסים נוספים במרכז הארץ, אשר ישמשו לטובת פיתוח עירוני וכלכלי. בתוך כך כאמור, בשל מיקומו של הבסיס בנתב"ג הוא לא ישמש כמובן לבנייה למגורים אך מאפשר גמישות למשל בפינוי שדה דב. הפינוי נעשה באמצעות אגף אמו"ן (מבצעים ונכסים) ואגף ההנדסה והבינוי ועל פי הערכות, עלותו נאמדת במיליוני שקלים בודדים.

 

סמנכ"ל וראש אגף אמו"ן (מבצעים ונכסים), בצלאל טרייבר אמר, "משרד הביטחון התחייב להשלים את פינוי בח"א 27 עד סוף שנת 2014, ובמאמץ משולב עמדנו במשימה ונשיב את השטח, כפי שהשבנו יותר מ-100 מחנות ואלפי דונמים לטובת פיתוח עירוני וכלכלי. הניסיון שצברנו בפינוי המחנה, ישמש אותנו בשנים הקרובות בפינוי מחנות נוספים, ובראשם מחנות צריפין ותל השומר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x