$
נדל"ן

סלע קפיטל רוכשת את בניין סמסונג ברמת גן ב-211 מיליון שקל

מדובר בבניין בן 14 קומות הסמוך למגדל משה אביב, בית תדהר ובית גיבור ספורט הכולל גם 220 חניות; המוכרת היא חברת מזל וברכה

יעל דראל 15:1123.12.14

קרן הריט סלע קפיטל הודיעה כי היא רוכשת את בניין סמסונג ברמת גן (מגדל פז 2), בסכום של כ-211 מיליון שקל. בניין סמסונג, הממוקם באזור הבורסה ברמת גן סמוך למגדל משה אביב, בית תדהר ובית גיבור ספורט, מתנשא לגובה 14 קומות וכולל כ-14 אלף מ"ר משרדים וכן 220 חניות ב-4 קומות מרתפים. במקור היה המגדל בן 7 קומות אך במהלך 2010 נבנו 7 קומות נוספות. מגדל פז 2 הוא חלק ממתחם של שלושה מגדלי משרדים - מגדלי פז 1, 2 ו-3 שנבנו בשנות ה-90, המצויים בבעלות חברת 'מזל וברכה 1970 בע"מ' – ממנה רכשה קרן הריט סלע קפיטל את הנכס.

  

בניין סמסונג נהנה מנגישות לנתיבי איילון ולתחנת הרכבת וכיום שוכרות בו שטחים 11 חברות - בהן סמסונג פיתוח, קבוצות מחקר והייטק ושגרירויות זרות. מדיווחי החברה, התפוסה בבניין עומד על כמעט 100% וחוזי השכירות בו נחתמו לתקופות של בין 2-4 שנים,. עם אופציות להארכתם לעד 10 שנים נוספות. על פי ההערכות החברה, היא צפויה להנות מתשואה שנתית בגובה של כ-7.8%. מימון העסקה יתבצע בחלקו (כ-40%) על ידי הון עצמי, בהיקף של כ-90 מיליון ש'קל והיתרה בהלוואה. שיעור התשואה נטו על ההון לתקופה יעמוד על פי דיווחי החברה על 11%.

  

מתחם הבורסה ברמת גן מתחם הבורסה ברמת גן צילום: עמית מגל

 

החברה אשר מנוהלת על ידי גדי אליקם המנכ"ל, יו"ר הדירקטוריון שמואל סלבין ואלי בן חמו, מנכ"ל חברת הניהול, דיווחה כי בחישוב התשלומים הנלווים יגיע סכום העסקה לכ-225 מיליון שקלים.

 

לאחר העסקה תחזיק קרן סלע קפיטל 19 נכסים ברחבי הארץ, לאחר שבשנה האחרונה הרחיבה את פורטפוליו הנכסים שלה גם לתחום תחנות הדלק ולתחום המלונאות לאחר שרכשה שליש ממלון רימונים (הידוע כנפטון) באילת.

  

שמואל סלבין, יו"ר סלע קפיטל התייחס לעסקה ואמר כי, "רכישת הבניין היוקרתי במרכז העסקים של רמת גן מוכיחה כי מדובר בעסקה אטרקטיבית אשר תתרום באופן משמעותי להגדלת תשואת הדיבידנד של החברה לבעלי מניותיה - הציבור. בניין סמסונג הינו נכס איכותי אשר נהנה משוכרים איכותיים ואיתנים ומפוטנציאל עלייה בשכר הדירה ואשר מרחיב את פורטפוליו הנכסים של הקרן".

 

עו"ד דנה פלג-סלובודקין ועו"ד שלומי מזרחי ממשרד מיתר ליקוורניק ושות' ליוו את החברה בעסקה ועו"ד טוביה שטראוס ועו"ד איתן אדר מטעם המוכרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x