$
חדשות נדל"ן

אושרו פרויקטי התחדשות עירונית בקריית אונו ובר"ג בהיקף 800 יחידות דיור

בחברת אאורה ישראל מעריכים את עלות הקמת הפרויקט בקריית אונו בכ-690 מיליון שקל, ובנייתו תושלם בתוך 5 שנים. עלות הקמת הפרויקט ברמת גן מוערכת בכ-300 מיליון שקל

יעל דראל 14:2616.12.14
הוועדה המחוזית בתל אביב אישרה להפקדה שתי תוכנית התחדשות עירונית של חברת אאורה ישראל, בהיקף של כ-800 יחידות דיור, האחד ברמת גן והשני בקריית אונו. התוכנית בקריית אונו ממוקמת בפינת הרחובות בר יהודה – לוי אשכול – יחזקאל ויאיר שטרן, מול הקניון וכוללת את הריסתם של 8 בנייני רכבת ישנים, שבהם 216 דירות, לצד שני מבנים המיועדים לשיפוץ. במקום המבנים שייהרסו צפויה החברה לבנות 8 מגדלי מגורים חדשים בני 13-16 קומות הכוללים בסך הכל 617 יחידות דיור חדשות, מהן יוקצו 216 דירות לדיירים הקיימים. שני המבנים הנוספים במתחם, ישופצו חזיתית כך שיעמדו בקנה אחד עם יתר המבנים בסביבה ולדיירי מבנים אלה יוקצו 64 חניות תת-קרקעיות.

 

בחברה מעריכים את עלות הקמת הפרויקט על כ- 690 מיליון שקל ומציינים כי על פי לוחות הזמנים הנוכחיים, ההיתר להקמתו יוענק בתוך כ- 12 חודשים ובנייתו תושלם בתוך 5 שנים.

 

פרויקט פינוי בינוי (ארכיון) פרויקט פינוי בינוי (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

הפרויקט השני שאושר להפקדה ממוקם ברחובות בן גוריון ושדרות התמרים ברמת גן, הסמוכים להצטלבות של רחוב בן גוריון עם רחוב ז'בוטינסקי בעיר והקרובים לאזור מתחם השלישות. במסגרת הפרויקט, ייהרסו 63 דירות קיימות ב- 6 מבנים ישנים בני 3 קומות כל אחד, ובמקומם יבנה מגדל מגורים בן 36 קומות שיכלול 198 יחידות דיור, מהן יוקצו 63 דירות לדיירים הקיימים. בנוסף, יוקמו במתחם שטחי מסחר בהיקף של 250 מ"ר ובחזית יוקם שטח ציבורי ירוק.

 

בחברה העריכו את עלות הקמת הפרויקט בסכום של כ- 294 מיליון שקל, וציינו כי ההיתר להקמתו יוענק אף הוא בפרק זמן של כ- 12 חודשים, ובנייתו תושלם על פי התוכניות תוך 4 שנים. באאורה ציינו עוד כי ההערכות הן כי הפרויקטים החדשים יניבו הכנסות של למעלה מ- 1.1 מיליארד שקל לחברה.

 

יעקב אטרקצ'י בעלים ומנכ"ל החברה ציין כי מדובר בפרויקטים משמעותיים עבור החברה, באזורי הביקוש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x