שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

השמאי הממשלתי: הזוגות הצעירים הפסיקו לקנות, אבל מחירי הדיור לא עוצרים

על פי הנתונים, המחירים עלו ברבעון השלישי בשיעור מתון של 0.3% ביחס לרבעון הקודם. בסה"כ מדובר בעליית מחירים של 4% ב-12 החודשים האחרונים. ירושלים מובילה את ההתייקרויות עם עלייה של 10% ביחס לרבעון המקביל אשתקד

שאול אמסטרדמסקי 10:3230.11.14

מחירי דירות 4 חדרים בערים הגדולות המשיכו לעלות גם ברבעון השלישי של השנה. כך עולה מנתונים חדשים שפרסם הבוקר השמאי הממשלתי הראשי. על פי הנתונים, המחירים עלו בשיעור מתון של 0.3% ביחס לרבעון השני של 2014. בסך הכל מדובר בעליית מחירים של 4% ב-12 החודשים האחרונים.

 

פרוייקט בנייה פרוייקט בנייה צילום: נמרוד גליקמן

 

השמאי הממשלתי מציין בהודעה שפרסם לתקשורת כי תוכניות הדיור השונות של הממשלה - תוכנית מע״מ 0% של שר האוצר ותוכנית מחיר מטרה של שר השיכון - ״טרם הבשילו לכלל מימוש ויישום״ - דבר שהביא לכך שמספר עסקאות הדיור, כלומר דירות שנמכרו בחודשי הקיץ, ירד. גם המלחמה בעזה בקיץ תרמה לירידה במספר הדירות שנמכרו.

 

עם זאת, השמאי הממשלתי מציין כי עצירת מכירת הדירות ״לא הביאה לשינוי מהותי במחירי הדירות בערים הגדולות״, זאת בניגוד לציפיות המוקדמות של שר האוצר יאיר לפיד, שקיווה שההכרזה על תוכנית מע״מ 0% תעצור את שוק הדיור ומשום כך גם תעצור את עליית המחירים. בפועל, הדבר לא קרה. ״ככלל, נשמרת המגמה שאפיינה את השתנות המחירים בשנה האחרונה: עליה מתונה סביב 1% ברבעון״, כותב השמאי הממשלתי.

 

 

על פי נתוני השמאי, מחיר דירת 4 חדרים ממוצעת בתל אביב עמד ברבעון השלישי השנה על 2.7 מיליון שקל, עלייה של 2% בשנה החולפת. מחירה של דירת 4 חדרים ממוצעת בפתח תקווה עלה ל-1.5 מיליון שקל, עלייה של 7% בשנה החולפת. בירושלים, דירת 4 חדרים ממוצעת עלתה ברבעון השלישי 1.9 מיליון שקל, עליה של 10% בשנה החולפת. עליית מחירי דירות 4 חדרים בירושלים בשנה החולפת היא הגבוהה ביותר מבין 16 הערים שבודק השמאי הממשלתי. העלייה הקטנה ביותר נרשמה בכפר סבא, בה מחיר דירת 4 חדרים ממוצעת הגיע ברבעון השלישי ל-1.65 מיליון שקל, עלייה של אחוז בלבד בשנה.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x